Panel moderatora ]

zle widze w soczewkach

Dyskusje na temat problemów z noszeniem i pielęgnacją soczewek kontaktowych

Moderator: Anonymous

zle widze w soczewkach

Postprzez bierdronka » So mar 14, 2009 1:35 pm

wczoraj rozpoczełam noszenie soczewek (pierwszy raz w zyciu) torycznych focu. I nie wiem czy to kwestia ze soczewki zle zostay dobrane;( czy moze tego ze do soczewek trzeba sie przyzwyczaic, ale nie dosc ze lekko je czuje pod powieka (tak jakbym miala jakis paproszek) to co gorsze, obraz mi sie rozmazuje po bokach (tak jakbym patrzyla przed dno od butelki). Kontrole u okulisty mam za tydzien, i nie wiem czy starac sie przyzwyczaic oko do soczewki i liczyc ze te objawy ustapia, czy dac sobie spokoj:(??
bierdronka

Re: zle widze w soczewkach

Postprzez Madakes » So mar 14, 2009 3:36 pm

Z tego co pamiętam ja też na początku noszenia soczewek (listopad ubiegłego roku) przez jakiś tydzień miałem lekkie objawy takie jak uczucie 'piasku' w oczach, zaczerwienienie, zwiększone łzawienie i rzeczywiście również czasem po mrugnięciu obraz stawał się rozmyty. Po tygodniu wszystkie objawy zniknęły i do tej pory wszystko już jest ok :) Trzeba być cierpliwym. Staraj się nosić soczewki, ale z umiarem. Jak czujesz, że jest już bardzo źle to zdejmuj. Polecam też krople nawilżające, bo one bardzo ułatwiają sprawę z przyzwyczajaniem oka do soczewki. Życzę przyjemnego noszenia soczewek!
Pozdrawiam!
Madakes

Postprzez bierdronka » So mar 14, 2009 3:45 pm

uf:)to sie troche uspokoilam:(bo zaczelam sie przejmowac ze "gó*no chlopu nie zegarek", i nic z tych soczewek nie bedzie;) no nic powalcze jeszcze tydzien z nimi i moze jakos to bedzie;)dzieki wielkie za odpowiedz!
bierdronka

Postprzez Psychomona » Pn mar 16, 2009 8:38 pm

Witam.
Ja tez mam taki problem,w czwartek dostalam soczewki(po wizycie u specjalisty,dokladnym zbadaniu itp) no i w sobote mialam sie zglosic do niego zeby zamowic opakowanie jesli by mi pasowalo,ale niestety zauwazylam ze na dworze widze super,wszystko ma swoj kontrast,ale jak tylko wejde do mieszkania(sklepu-ogolnie pomieszczenia) zaczynam widziec wszystko zamazane,jakby za mgla.
Wiec w sobote poszlam do optyka i powiedzialam co i jak,zbadal jeszcze raz dokladnie oczy i stwierdzil,ze trzeba wyprobowac inne soczewki,niestety nie dostalam ich od razu,bo nie mial,musial zamowic i beda dopiero w srode,ale ze nie moge ich w srode odebrac to pojade po nie w czwartek dopiero,mam nadzieje ze teraz juz beda dobrze dobrane i ze poprostu te rozmazane obrazy byly spowodowane wlasnie zlymi soczewkami,strasznie chcialabym moc je nosic(poki co nie ma przeciwskazan-trzeba tylko dopasowac odpowiednie) bo mam ogromna wade wzroku,wiec okulary po domu i wieczorami a soczewki wtedy kiedy okulary sa bardziej uciazliwe.Napisze w czwartek badz w piatek jak bede w nich widziec.Pozdrawiam
Psychomona

Postprzez azgard » Śr mar 18, 2009 9:22 pm

Witam!
Ja nosze soczewki od 96roku.Najpierw miałem roczne a teraz uzywam 3- miesiecznych.Mam je na oku srednio 10-11 godzin. Jak sa nowe to z dlugim noszeniem nie ma problemu, ale juz tak pod koniec trzeciego miesiaca odczuwam lekki dyskomfort(suchosc oka,itp.)Uzywwam plyni RENU MULTI PLUS.Jest super.Polecam
azgard

Postprzez Psychomona » Śr mar 18, 2009 11:01 pm

azgard napisał(a):Najpierw miałem roczne a teraz uzywam 3- miesiecznych.

a uzywales kiedys moze jednodniowych? czy jest roznica miedzy tymi 3 miesiecznymi? chodzi mi o wytrzymalosc,bo jakos sobie poki co nie wyobrazam miec inne niz jednodniowe...zawsze jak je wyciagam to juz sa do wyrzucenia i troche sie boje kupic inne (na dluzej) bo wydam kase a beda do wyrzucenia,bo je uszkodze :roll: a moze one sa bardziej trwalsze ?!
Psychomona

Postprzez bierdronka » So mar 21, 2009 12:43 pm

no i sie okazalo ze te soczewki jednak zle dobrane byly:(meczylam sie w nich tydzien i ciagle widzialam obraz jak przez krople wody:(wczoraj bylam na kontrolnej widzycie u okulisty, i oczywiscie mi je zmienil!teraz dostalam jakies inne soczewki probne, nosze je pierwszy dzien, jest o niebo lepiej niz w poprzednich, ale....dalej mi sie delkiatnie obraz rozmazuje:(((chyba sa za luzne jakies albo cos, bo mam wrazenie ze lekko sie pogarsza obraz po mrugnieciu;(ehhhh ciezka droga z dobraniem tych soczewek:(nastepna wizyte mam za 2 tyg mam nadzieje ze wkoncu podejda mi jakies soczewki:(
bierdronka

Postprzez buh77 » Pn wrz 14, 2009 6:35 pm

Noszę soczewki już od grudnia i nie miałem żadnych problemów. Potem zaczęły mi czerwienieć oczy i soczewka zsuwała się z jednego oka. Teraz już mi oko nie czerwienieje,ale po chwili noszenia zsuwa mi się soczewka ale tylko z prawego oka. Nie wiem co robić,bo wtedy oko łzawi bardzo i widzę przez mgłę,nie mogę patrzeć w bok. Dzieje się tak tylko z prawym okiem.Byłem u okulisty i przypisał mi różne płyny,ale to nie pomaga. Dodam,że noszę soczewki miesięczne zeiss lub johnson miesięczne. Proszę o pomoc!!!
buh77

Postprzez micmil » So kwi 06, 2013 8:43 pm

witam ja mam podobny problem mam juz 2 soczewki w pierwszych przez 2 moze 3 dni widziałem ok pozniej znacznie sie pogorszyło i dostałem 2 doktor stwierdził ze wzrok mi sie zmienia i musze miec inne wiec dostałem wydaja sie byc wieksze i grubsze i teraz dopiero jest lipa 1dnia ja k je załozyłem juz po 2 godzinach była lipa nie dało sie nosic dzis sie troche przemogłem ale w swietle dziennym jest ok a jak tylko wchodze gdzies do sklepu to juz od razu jest zle. ile istnieje typow soczewek? czy warto jes jeszcze isc do lekarza czy moze ja po prostu nie nadaje sie do soczewek??
micmil

Postprzez conbhp888 » Wt kwi 09, 2013 2:12 pm

Pójdź do okulisty - to najlepsze rozwiązanie.
conbhp888

Powrót do Problemy z soczewkami