Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Problemy z soczewkami => : nulus90 October 11, 2009, 08:35:28 PM

: Accuve Oasys for Astigmatism pytania.
: nulus90 October 11, 2009, 08:35:28 PM
Witam,

jestem 'prawizkiem' jeżeli chodzi o tematykę soczewek. W tytule macie nazwę tego, co mam przyjemność nosić, o kilku godzin...i rodzi się kilka pytań. Zdaje sobie sprawę, że pewnie padały, ale dla własnego poczucia komfortu - jestem zdrowotnie przewrażliwiony, proszę o odpowiedzi w tym temacie ;)


1.Te soczeweczki nie mają systemu oznakowania prawej i lewej strony, więc zastanawiam się, skąd mam wiedzieć kiedy są na właściwej stronie, a kiedy nie? Wiem, ze to ważne.
2. Ile trwać może adaptacja oka? Bo dal widzę doskonale, a z bliska jest już nieco gorzej - takiego dużego bliska...a jestem krótkowidz.
3. Są to soczewki 2 tygodniowe, i liczy czas o otwarcia, czy po prostu liczyć dni używania ?

dziękuje za odpowiedzi, i pozdrawiam.
: Re: Accuve Oasys for Astigmatism pytania.
: babe2k June 21, 2010, 11:35:39 PM
Witam:)
Podlaczam sie do pytan kolegi jestem  kompletnym laikiem w tej dziedzinie dzis rowniez dostalam tej firmy soczewki i ponosilam je kilka godzin po czym sciagnelam z sukcesem ale zalozyc juz nie moglam po godzinie meki zrezygnowalam i postanowilam jutro ze poproboje ponownie.Jeszcze dodam ze wlasnie mam problem przykladam ta soczewke do oka i nie chce zaskoczyc na oko tak jakby odpadala od oka i jak patrze to zrolowala sie i znowu w plynie ja zamaczam zeby przeczyscicic nie wiem czy to kwestia tego ze np automatycznie oko przymykam...prosze was o rady. Pozdrawiam:)
: Re: Accuve Oasys for Astigmatism pytania.
: KasiaZ June 23, 2010, 01:48:20 PM
Witam. Zacznę od problemu które przedstawił Pan. Moim zdaniem to Pan nie otrzymał kompletnych informacji na temat zakładania soczewek, przy zakupie takich soczewek lub otrzymaniu próbnych to takie informacje powinien był przekazać lekarz okulista lub specjalista który dobiera soczewki. W każdym Salonie można otrzymać broszurki na temat soczewek i ich zakładania lub polecam zaglądnąć na stronę www.szkla.com (http://www.szkla.com) gdzie jest pokazany film instruktarzowy na temat zakładania i zdejmowania soczewek. Soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism są soczewkami dwutygodniowymi, czyli jedna soczewka jest przeznaczona na dwa tygodnie użytkowania w trybie dziennym, liczy się czas od otwarcia.
Natomiast w przypadku Pani to polecam również film instruktarzowy na www.szkla.com (http://www.szkla.com) który może pomóc w zakładaniu soczewki i nie tylko. Podam kilka ważnych wskazówek co należy robić: Palec musi być do zakładania, na opuszku palca układamy zwilżoną soczewkę (zwłaszcza zwilżoną na tej stronie, która ma przylegnąć do oka). Warunkiem powodzenia w zakładaniu soczewek jest opanowanie odruchowego przymykania powiek. Zamykająca się powieka uniemożliwia osadzenie soczewki na gałce ocznej. Jest to kwestia ćwiczeń. Pozdrawiam.
: Re: Accuve Oasys for Astigmatism pytania.
: KasiaZ June 28, 2010, 03:08:51 PM
Witam. Chciałam sprostować informację, chodziło mi o suchy opuszek palca. Pozdrawiam.