Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Problemy z soczewkami => : unmarked February 23, 2008, 12:06:15 PM

: Krople do oczu
: unmarked February 23, 2008, 12:06:15 PM
Witam!

Mam problem, ponieważ czasem w ciągu dnia gdy jestem zmęczony lub przebywam w pomieszczeniach o małej wilgotności odczuwam suchość oka. Wcześniej gdy nosiłem okulary nie miałem z tym większego problemu gdyż pierwsze lepsze krople niwelowały tą niedogodność. Natomiast od niedawna noszę soczewki (2 tygodniowe Acuvue Oasys) i pierwsze lepsze krople nie wchodzą tu w grę bo z tego co się dowiedziałem nie mogą zawierać konserwantów.
Okulista polecił mi krople firmy Artelac, które są dozowane z jednorazowych ampułkach. Niezbyt podoba mi się to rozwiązanie ponieważ jest to mało ekonomiczne choć z drugiej strony na pewno o wiele bardziej higieniczne.
Dlatego chciałbym poznać waszą opinię, a może nawet coś doradzicie jakie krople po za wyżej wymienionymi mogę stosować (najlepiej z zasobów sklepu szkla.com). Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam,
unmarked
:
: mariush April 26, 2008, 01:48:19 PM
Polecam Hylo-Comod, dość drogie kropelki ok. 30 pln ale są świetne. Na początku byłem sceptycznie nastawiony bo pakowane są w dość duży pojemnik, przy tym posiadają jakieś dziwactwo w postaci pompki dozującej. Gdy się już przyzwyczaiłem do zapuszczania kropli tym wynalazkiem okazało się, że opakowanie starcza na dość długi okres czasu (zawsze równe niewielkie ale bardzo skuteczne krople). Znajdziesz w każdej aptece.
:
: Brusta July 27, 2008, 03:54:55 PM
W sklepach optycznych i necie możesz kupić AQuify, krople specjalnie przeznaczone do soczewek. Większość osób stosuje je tylko raz dziennie i to wystarcza.
:
: nesca July 30, 2008, 02:45:06 PM
Ja uzywam Hyabak :) Mozna nimi nawet przemywac soczewki kontaktowe, zakraplac na soczewki i uzywac ich bez ograniczen, jezeli masz tylko potrzebe :)
:
: Prorok October 25, 2008, 08:37:36 PM
Potwierdzam, polecam krople Blink, które można zakrapiać na soczewkę, oraz jeżeli jest taka potrzeba bezpośrednio do oka jeżeli jest wysuszone lub podrażnione.