Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Problemy z soczewkami => : jasiekpl January 06, 2010, 06:53:07 PM

: rozmycie obok źródła światła
: jasiekpl January 06, 2010, 06:53:07 PM
witam

soczewki mam od 2 dni i jak patrzę np. na latarnię uliczną to zaraz obok żarówki jest takie rozmycie coś jak by druga latarnia.
i jak patrzę na monitor to niezbyt wyraźnie widzę obraz ale inne rzeczy widzę super.
co może być tego przyczyną ??
: Re: rozmycie obok źródła światła
: Hax June 12, 2010, 10:16:46 AM
Mam to samo! Proszę, niech ktoś napiszę co może być tego przyczyną. Na pewno nie przeterminowana soczewka, bo używam jednodniowych -_-. Gdy cokolwiek świeci / odbija się od tego światło to pod pewnymi kątami patrzenia widzę też drugi obraz, jakbym miał jakiegoś zeza. I to nie tylko w nocy latarnia, tylko normalnie w dzień w pokoju, jak jest trochę słonecznie to wiele przedmiotów mi powoduje taki efekt. Gdy np. przekręcę lekko głowę (spojrzę pod innym kątem) drugi obraz znika. Mam głęboko osadzone oczy i dość dużą źrenicę (okulistka zaleciła noszenie 14.2mm soczewek) i myślałem, że to przez to, że moje powieki "zaginają soczewki". Zwykle gdy naciągnę dolną i górną powiekę wszystko wraca do normy. Okulistka jednak nie zwróciła na to uwagi podczas żadnej z moich dwóch wizyt u niej.

Wypróbowałem już soczewki J&J o średnicy 8.5 i 9.0 oraz B&L o śr. 8.6 <- wszystko dokładnie tak samo!

Zastanawiam się, czy mam pecha i nie mogę nosić soczewek przez moje oczy co. Nie wiem czy pójdę znowu do tej samej okulistki, bo średnio jestem zadowolony z tych wizyt, może zmienię. Póki co jednak chciałbym się dowiedzieć od osób, które mają trochę doświadczenia, z czym może być problem? Będę wiedział o co zapytać przy następnej wizycie...

Dodam, że na odległość widzę bardzo dobrze, z bliska troszkę gorzej, ale kompletna tragedia jest z monitorem - czytaniem :/.
: Re: rozmycie obok źródła światła
: KasiaZ June 16, 2010, 04:05:49 PM
Witam. Nie wiadomo jaka można być przyczyna takiego stanu może źle dobrane soczewki, może astygmatyzm. Proponuje w tej sprawie zgłosić się do specjalisty, aby ustalił jaka może być przyczyna. Pozdrawiam.
: Re: rozmycie obok źródła światła
: aniula June 18, 2010, 11:39:34 PM
efekt halo, aberacja asferyczna, być może to to, było już o tym na forum