Forum Szkla

Soczewki kontaktowe => Problemy z soczewkami => : patryk1926 October 16, 2011, 03:01:41 PM

: Łatwe zdejmowanie soczewek - bezpieczne ?
: patryk1926 October 16, 2011, 03:01:41 PM
Witam. Noszę miękkie soczewki od około tygodnia, na początku były problemy ale teraz już prawie ich nie czuje więc chyba wszystko jest ok.
Tyle że w pierwszym dniu jako że nie potrafiłem zdjąć soczewek z oka znalazłem na internecie taki sposób -> http://www.youtube.com/watch?v=sTUaVfmgl_I (http://www.youtube.com/watch?v=sTUaVfmgl_I)
Wydaje się genialny bo soczewki momentalnie spadają z oka jednak czy takie zdejmowanie nie uszkodzi soczewek ? Wydaje mi się że ten pomysł działa na tej samej zasadzie (przy normalnym zdejmowaniu soczewka zachowuje się tak samo) ale wolę się upewnić bo nigdzie indziej nie widziałem tego sposobu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
: Re: Łatwe zdejmowanie soczewek - bezpieczne ?
: carmell October 16, 2011, 03:33:10 PM
Witaj.
Moim zdaniem ta metoda jest OK. Po przeczytaniu części komentarzy do tego filmiku, nie zauważyłam zastrzeżeń ze strony użytkowników yt. ;)

Aczkolwiek nie lepiej zdejmować soczewek ''normalnymi'' metodami ? Zawsze będziesz miał pewność co do bezpieczeństwa i w ogóle.
Jednak to zależy od Ciebie. Jeśli metoda okaże się dla Ciebie łatwa i nie będzie żadnych problemów z soczewką to możesz jej używać.
Pozdrawiam.