Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Gromitek

Strony: [1]
1
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Na ile sa soczewki kwarantalne
« dnia: Maj 26, 2013, 02:47:08 pm »
Cytat: "aniula"
Jeśli otrzymałaś soczewkę o nazwie Optima FW, lub Soflens 38, to otrzymałaś soczewkę kwartalną, co oznacza: 1 soczewka na 3 miesiące. Soczewki te tylko w Polsce dopuszczone są do noszenia przez 3 miesiące, na zachodzie nosi się je w trybie 2-4 tygodnie. Na naszym rynku jako trzymiesięczna soczewka będzie ona dostępna tylko do pierwszego kwartało 2010r. Jest to soczewka niezdrowa, o niskiej przepuszczalności tlenu, gruba, przez trzy miesiące nosisz brudną soczewkę, nigdy nie doczyścisz jej do takiego stopnia, jak była przy pierwszym założeniu. Białko, tłuszcz, kurz, zanieczyszczenia to wszystko przez trzy miesiące podrażnia Twoje oko, powieki, spojówkę, rogówka nie dostaje wystarczającej ilości tlenu, dochodzi często do różnego rodzaju powikłań, z czasem mozna doprowadzić do takiego stanu, że w przyszłości nie będzie już możliwa korekcja laserowa. Wielu użytkowników nosi tą soczewkę z lenistwa, bo nie trzeba chodzić co miesiąc do sklepu i przez trzy miesiące nie trzeba pamiętać o wymianie, wielu natomiast z oszczędności, ale można raz kupić 3 pary soczewek miesięcznych i włączyć przypomnienie w telefonie, a co to za oszczędność, kiedy nagle na pół roku lekarz karze zrezygnować z soczewek, ból oka jest niesamowity, a leczenie bardzo drogie. Wielu mówi też: ja noszę soczewki kwartalne od kilku lat i nic mi się nie dzieje - zawsze do pierwszego razu.

pie....isz jak potłuczona

Po pierwsze jest to najcieńsza dostępna obecnie soczewka kontaktowa na rynku jej grubość to 0,035 mm. Obecne "zaawansowane soczewki z dużą przepuszczalnością tlenu są grubsze o 2 razy, w zwyż, a soczewki jednodniowe nawet 3 razy. Dzięki temu że jest ona taka cienka w ogóle się jej nie czuje na oku. Komfort jej noszenia jest bardzo wysoki. Co do przepuszczalności to jest ona wystarczająca (jest na poziomie soczewek jednodniowych np. Dailies Aqua Comfort Plus firmy ciba vision) do spania się nie nadaje ale jest to jasno napisane, Co do trwałości to spokojnie można jej używać w trybie kwartalnym. (używam jej w ten sposób od ponad 10 lat - próbowałem się przestawić na "nowoczesne soczewki z wys. przepuszczalnością tlenowa np. purevision ale noszenie takich grubych i niewygodnych soczewk jest dla mnie torturą). Kiedyś nawet zapomniałem ją zmienić po 3 miesiącach i nosiłem ją ok 4,5 miesiąca - nie czułem żadnej różnicy w komforcie noszenia w porównaniu z nowymi !!! Tak więc jak dla mnie jest to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza soczewka na rynku jeśli chodzi o komfort noszenia (można zapomnieć że się je ma wogle założone).  
 I pomyśleć że soczewka jest na rynku już od 20 lat i nikomu nie udało się zrobić równie komfortowej soczewki (patrz grubość obecnych soczewek).

Strony: [1]