Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - majany

Strony: [1]
1
Soczewki progresywne i toryczne / prosze o pomoc, bo nic nie rozumiem...
« dnia: Lipiec 23, 2010, 05:31:08 pm »
Witam,
mam wielkie pytanie dotyczące soczewek torycznych. Od dobrych paru lat nosiłam soczewki sferyczne o mocy -2 na prawe i lewe oko, ale ostatnio zauważyłam, że nie widzę już tak ostro jak kiedyś, tak jakby pogarszał mi się wzrok. Czas więc, aby wybrać się do okulisty - co też uczyniłam jakieś 2 tygodnie temu. Okazało się, że pani doktor wykryła u mnie astygmatyzm. Napisała coś na karteczce i zapytała czy chcę aby ona zamówiła te soczewki? opdowiedziałam, że zamawiam je w sklepie internetowym-mając na mysli szkla.com. Tak więc chciałam to uczynić teraz kiedy kończą mi się wczesniej zakupione zapasy, ale kompletnie nie orientuję się w tym.... Widzę, że muszę podać : Moc, Oś i Cylinder. Moc znam - doktor powiedziała, że nie jest to -2 tylko -1,75. Oś i Cylinder to dla mnie czarna magia. Wcześniej podawałm tylko moc..... a jak już wpomniałam na karteczce widnieją liczby:  -1,75 D       -0,75 Dcyl           pr.krzyw. 8,6
Co to oznacza? Cylinder to będzie pewnie -0.75.... ale muszę podać także oś... Którą nijak ma się to tego.... Albo po prostu tak mi się wydaje. Proszę o pomoc, może ktoś mógłby mi to wyjaśnić?

Strony: [1]