Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - n00b

Strony: [1]
1
Problemy z soczewkami / Re: Kilka pytań laika
« dnia: Maja 01, 2011, 09:44:17 pm »
Dzięki za odpowiedź !

Wczoraj znowu miałem na oku tę testową soczewkę, no i niestety momentami czułem dość mocny dyskomfort. Zastanawiam się jeszcze, bo cylinder nie był w 100% dopasowany, czy to może być przyczyną ? Mam 3 sztuki tych soczewek, które zamówiłem przy wizycie u optyka i tam cylinder jest już odpowiedni, ale nie wiem, czy otwierać w ogóle to pudełko, czy może powinienem te soczewki reklamować ?

2
Problemy z soczewkami / Kilka pytań laika
« dnia: Kwietnia 14, 2011, 12:55:28 pm »
Witam,

Zdecydowałem się niedawno na soczewki kontaktowe, ale noszę je tylko poza domem, a że w domu pracuję i spędzam większość czasu, to nie korzystam z tych soczewek zbyt często. Normalnie noszę okulary. Moja wada to +2 na prawym oku, więc tylko tutaj potrzebuję soczewek/okularów. To tak słowem wstępu.

2 tygodnie temu dostałem soczewki iWear, tzn. w salonie otrzymałem jedną soczewkę (z lekko innym cylindream, bo idealnej dla mnie akurat nie mieli), a kilka dni temu podesłali resztę, już idealnie dopasowanych do mojej wady. Soczewkę na oku miałem od tamtego czasu kilka razy i za każdym razem mam z nią pewnego rodzaju kłopoty. Otóż na pewno widzę w niej lepiej, ale nie tak dobrze, jak drugim okiem. Po lekkiej poprawie soczewki palcem (trudno nazwać to jej poprawianiem, bo po prostu lekką ją dytkam i przesuwam, ale ona i tak wraca z powrotem na swoje miejsce), wszystko jest w porządku i widzę bardzo ostro, jednak po kilku mrugnięciach problem znowu występuje. Raz jest lepiej, a raz gorzej, ale nie wydaje mi się, żeby to było normalne. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić ? Nie jest to chyba problem nieidealnie dobranej pod względem cylindra soczewki, bo jednak po jej lekkim poruszeniu widzę tak, jak powinienem ?

Od razu zapytam może, jak to jest z wymianą soczewki na nową ? Czy powinienem je zmieniać równo po miesiącu, czy np. kiedy pojawi się jakiś dyskomfort w użytkowaniu lub uszkodzenie soczewki ? Jak już wspomniałem, będę używał ich dość rzadko, więc nie wiem, czy - nawet, jeśli taką soczewkę założę 10 razy w miesiącu - i tak powinienem ją zmienić po 30 dniach, czy mogę korzystać z niej jeszcze przez jakiś okres ?

I ostatnie pytanie. Rok temu, po wizycie u optyka, dostałem próbną soczewkę Acuvue. Kompletnie o niej zapomniałem i przez te 12 miesięcy leżała w szufladzie, oczywiście nieotwierana. Na spodzie jest data 2013/09 - rozumiem, że jest to termin przydatności, ale czy po takim czasie "leżakowania" taka soczewka nadaje się jeszcze do użycia ? Chciałbym ją przetestować choćby przez wzgląd na problem, który mam z obecną soczewką.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Strony: [1]