Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - D.P.

Strony: [1]
1
Problemy z soczewkami / Re: Jakie moce dobrać?
« dnia: Maj 04, 2013, 10:54:32 am »
Cytat: "tomaszek89"
Ale panowie w salonie optycznym powinni pomóc?

Tak, Panowie w salonie optycznym z pewnością w wielu sytuacjach mogą pomóc Pacjentowi w wyborze odpowiednich soczewek kontaktowych.
Muszą jednak oprócz mocy soczewek znać rozmiar potrzebny w danym przypadku. Wtedy zaproponują odpowiedni produkt do przetestowania.
Niestety na zamieszczonym wyżej wydruku nie ma podanych ani mocy, ani rozmiaru soczewek...
Warto więc korzystać z porad tylko tych specjalistów, którzy w pełni profesjonalnie dobierają soczewki kontaktowe.
Pozdrawiam.

2
Problemy z soczewkami / Re: Jakie moce dobrać?
« dnia: Marzec 01, 2013, 10:46:23 am »
Niestety nikt nie podejmie się udzielenia oczekiwanej odpowiedzi w tym przypadku, ponieważ soczewek kontaktowych nie dobiera się wyłącznie na podstawie parametrów uzyskanych z komputerowego badania wady wzroku. Przy krótkowzroczności średniego stopnia moc soczewek różni się od mocy korekcyjnych szkieł okularowych. Warto pamiętać, że samodzielne próby doboru soczewek niosą zawsze ryzyko związane z nieostrym widzeniem i brakiem komfortu ich użytkowania. To dlatego każda zmiana parametrów soczewek powinna być konsultowana ze specjalistą.
Pozdrawiam.

3
Soczewki korekcyjne sferyczne / Re: Jakie soczewki z wyniku badań
« dnia: Styczeń 24, 2013, 11:24:23 pm »
Procedura doboru soczewek kontaktowych jest bardziej złożona niż to się większości Pacjentów wydaje.
Przed podjęciem decyzji o noszeniu soczewek warto się z tym tematem głębiej zapoznać. Pomocnych źródeł nie brakuje: http://www.szkla.com/filmy.html
Soczewek kontaktowych nie można wypróbować bez ryzyka dla zdrowia naszych rogówek dobierając je wyłącznie na podstawie wartości szkieł okularowych odczytanych z recepty. Soczewki kontaktowe poza mocą mają jeszcze dwa ogromnie istotne parametry tj. promień krzywizny i średnicę. Pamiętajmy, że powinny być ,,szyte na miarę". Tylko wtedy można cieszyć się wyraźnym widzeniem i zupełnie nie odczuwać obecności soczewek na oczach. Na rynku jest dostępnych kilkanaście rozmiarów soczewek. Promienie krzywizny soczewek różnią się między sobą dziesiątymi częściami milimetra. Podczas samodzielnych poszukiwań jedne mogą okazać się za ciasne, inne za luźne. Dlatego wyłącznie starannie i indywidualnie przeprowadzona aplikacja soczewek przez specjalistę daje gwarancję właściwego dopasowania soczewek. Badanie geometrii rogówek jest decydujące.

W tej sytuacji najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym gabinecie. Nie warto z niej rezygnować.
Spokojne i bezpieczne użytkowanie soczewek jest naprawdę bezcenne.

Pozdrawiam.

Strony: [1]