Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Agnieszka Płoskonka

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12
16
Soczewki kolorowe / Odp: Kolorowe soczewki neonowe
« dnia: Marzec 03, 2017, 08:12:12 am »
Witam serdecznie,

pierwsza aplikacja soczewek kontaktowych lub ich zmiana na inne zawsze wymaga konsultacji ze specjalistą, który jako jedyny ma możliwość ocenić (oceniając kondycję naszych oczu oraz ich reakcję na daną soczewkę) czy nie ma przeciwwskazań do ich noszenia oraz czy są odpowiednio dopasowane do naszych oczu.

Pozdrawiam: Agnieszka

17
Soczewki progresywne i toryczne / Odp: Miesięczne soczewki
« dnia: Marzec 02, 2017, 05:13:27 pm »
Witam serdecznie,

koszt soczewek przeznaczonych do noszenia w trybie ciągłym (na dzień i na noc) jest różny, zależny od marki. Poniższy link zawiera wszystkie tego typu soczewki wraz z cenami jakie są dostępne na naszej stronie: https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-na-noc-i-dzien.html

Pozdrawiam: Agnieszka

18
Soczewki kolorowe / Odp: Soczewki ICE BLUE
« dnia: Marzec 02, 2017, 03:05:41 pm »
Witam serdecznie,

warto dokonywać zakupów na naszej stronie. Sklep https://www.szkla.com/ jako oficjalny dystrybutor soczewek kontaktowych gwarantuje otrzymanie tylko oryginalnych, sprawdzonych produktów.

Pozdrawiam: Agnieszka

19
Soczewki progresywne i toryczne / Odp: Miesięczne soczewki
« dnia: Marzec 02, 2017, 02:34:42 pm »
Witam serdecznie,

soczewki miesięczne przeznaczone do noszenia w trybie dziennym należy zawsze zdejmować przed snem. Inaczej jest z miesięcznymi soczewkami do noszenia w trybie ciągłym (całodobowym). W ich przypadku możliwe jest noszenie soczewek bez zdejmowania przez cały ten czas ale za zgodą specjalisty, który określa czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. 

Pozdrawam: Agnieszka

20
Pierwsze kroki / Odp: Soczewki od okulisty
« dnia: Marzec 02, 2017, 02:12:04 pm »
Witam serdecznie,

nie ma czegoś takiego jak moc uniwersalna :) Różnice mocy między soczewkami kontaktowymi, a okularowymi są istotne w przypadku korekcji powyżej 3,25 dioptrii (do tej wartości moce okularowe i soczewek kontaktowych są takie same). Przy krótkowzroczności soczewka kontaktowa powinna mieć mniejszą moc niż odpowiednia soczewka okularowa. Przy nadwzroczności soczewka kontaktowa powinna mieć większą moc niż odpowiednia soczewka okularowa.
Im moc soczewki okularowej jest większa, tym większa jest różnica mocy w soczewkach kontaktowych.

Pozdrawiam: Agnieszka

21
Pierwsze kroki / Odp: Jakie soczewki
« dnia: Luty 27, 2017, 11:01:27 am »
Witam serdecznie,

korygując soczewkami kontaktowymi czy okularami nawet małą wadę wzroku zazwyczaj osiąga się lepszą jakość widzenia niż bez korekcji :)

Pozdrawiam: Agnieszka

22
Pierwsze kroki / Odp: Jakie soczewki
« dnia: Luty 27, 2017, 08:04:28 am »
a ja mam trudności z ich zakładaniem:D

Witam serdecznie,

przy trudnościach związanych z zakładaniem soczewek kontaktowych pomocny może być film: https://www.szkla.com/poradnik-soczewki-kontaktowe.html#29

Pozdrawiam: Agnieszka

23
Płyny pielęgnacyjne / Odp: basen
« dnia: Luty 23, 2017, 05:22:12 pm »
Witam serdecznie,

dodatkowo w trosce o oczy warto:
- stosować zasadę lepiej zapobiegać niż leczyć. Regularne badania kontrolne przynajmniej raz w roku są istotnym elementem dbania o oczy. Podczas takiego badania nie tylko określa się wadę wzroku i dobiera odpowiednią korekcję ale ocenia się także przedni (powieki, spojówki, rogówka, soczewka, kąt przesączania) i tylny odcinek oka (badanie dna oka). Podczas rutynowego badania okulistycznego możliwe jest wykrycie chorób ogólnych takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz chorób okulistycznych, które w początkowym stadium przebiegają bezobjawowo, a mogą łączyć się z poważnymi konsekwencjami (jaskra, AMD).   
- dobrze się odżywiać. To, co jemy ma nie tylko bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, ale stanowi istotny czynnik w prawidłowym funkcjonowaniu narządu wzroku. Jak wykazują badania, dieta zawierająca: kwasy omega-3, luteinę, cynk oraz witaminy A, C i E, antocyjany, może opóźnić rozwój niektórych chorób oczu, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma oraz zapobiec krótkowzroczności. Urozmaicona dieta bogata w warzywa i owoce, pieczywo pełnoziarniste, orzechy i ryby jest najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi jak największej ilości składników i związków odżywczych zapewniających zdrowie naszych oczu.       
- podczas pracy przy komputerze często mrugać. Fizjologicznie człowiek mruga ok. 8-12 razy na minutę. Prawidłowy film łzowy jest stabilny przez minimum 15 sekund, co w przypadku takiej ilości mrugnięć zapewnia jego ciągłość. Podczas intensywnej pracy przy komputerze częstotliwość mrugnięć spada nawet do 3-4 na minutę. Powoduje to, że przedrogówkowy film łzowy ulega ścieńczeniu, a dodatkowo z powodu niekorzystnych warunków może zostać przerwany, prowadząc do uciążliwych dolegliwości    związanych z suchością oczu.
- stosować zasadę 20-20-20 polegającą na robieniu przerwy od pracy przy komputerze co 20 minut. Podczas niej należy patrzeć na punkt znajdujący się z dala od nas, minimum 6 metrów (20 stóp) przez 20 sekund. Gdy dojdzie do uczucia zmęczenia i podrażnienia oczu (zaczerwienie), można stosować krople nawilżające, najlepiej bez środków konserwujących.
- nosić okulary przeciwsłoneczne chroniące oczy przed nadmiarem światła i szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Groźnymi skutkami nadmiernego nasłoneczniania oczu są: uszkodzenia plamki żółtej, zaćma, nowotwory oczu i powiek, skrzydlik czy tłuszczyk. By im zapobiec powinno nosić się okulary w 100% blokujące promieniowanie UV-A i UV-B (atestowane, kupowane ze sprawdzonego źródła),
- korygować wady wzroku. Nie tylko dlatego by widzieć dobrze. Udowodniono, np. że brak lub niewłaściwa (za słaba) korekcja krótkowzroczności przyczynia się do jej progresji.
- uprawiać sport. Regularna aktywność i ćwiczenia fizyczne mają wpływ na usprawnienie krążenia krwi i jej dopływu do wszystkich narządów, także naczyń narządu wzroku. Uprawianie sportu jest jednym ze sposobów na obniżenie kruchości naczyń włosowatych i polepszenie jakości widzenia poprzez wzmożenie ukrwienia oka (siatkówki, naczyniówki, nerwu wzrokowego), stymulację produkcji istotnej w procesie widzenia rodopsyny - barwnikowego związku chemicznego odpowiedzialnego za lepsze widzenie po zmroku.        
- nosić soczewki kontaktowe zgodnie z zaleceniami specjalisty. Zbyt długie noszenie soczewek może wysuszać i podrażniać oczy powodując tym samym ból i uczucie dyskomfortu oraz doprowadzić do niedotlenienia i urazów rogówki. By móc cieszyć się z komfortu noszenia soczewek kontaktowych przez wiele lat należy bezwzględnie przestrzegać terminu ich wymiany, odpowiednio je pielęgnować preparatami do tego przeznaczonymi oraz regularnie kontrolować oczy u specjalisty.
-wysypiać się. Zbyt krótki sen może negatywnie wpływać na czas reakcji i koncentrację oraz na wzrok. W czasie snu wzrok, jak i całe nasze ciało, nie tylko odpoczywa, lecz także regeneruje się. Aby regeneracja była możliwa, niezbędne jest minimum 5 godzin snu.    Niedostateczna regeneracja oczu podczas snu, może powodować skutki uboczne, np. skurcze powiek, uciążliwą suchość oczu. Zbyt krótki sen może także zakłócać pracę układu odpornościowego odpowiedzialnego m.in. za zwalczanie infekcji (ponieważ hamuje    zdolność organizmu do wytwarzania przeciwciał).Sen jest również istotny z punktu widzenia aktywności mózgu. Wspomaga plastyczność mózgu, która sprzyja procesowi uczenia się oraz przetwarzania informacji. Brak odpowiedniej dawki snu powoduje rozdrażnienie, trudności z racjonalnym myśleniem. Odpowiednia długość snu na dobę (7-9 godzin dla dorosłych, 10-11 godzin dla dzieci) zapobiega powstawaniu sińców i worków pod oczami i sprawia, że nasze spojrzenie staje się świeże i pełne blasku.

Pozdrawiam: Agnieszka

24
Problemy z soczewkami / Odp: Soczewki dla astygmatykow
« dnia: Luty 23, 2017, 03:08:00 pm »
Witam serdecznie,

wszystko zależy od tego jak duży jest astygmatyzm. Przy niskich wartościach zupełnie się go pomija i aplikuje zwykłe soczewki sferyczne. W innych przypadkach stosuje się soczewki toryczne, których pełna oferta znajduje sie w poniższym linku:
https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-toryczne.html

Pozdrawiam: Agnieszka

25
Soczewki progresywne i toryczne / Odp: Jak nosić soczewki w pyle??
« dnia: Luty 23, 2017, 03:00:48 pm »
Witam serdecznie,

soczewki kontaktowe nie psują wzroku, a jedynie korygują jego wadę. Natomiast jeżeli chodzi o stosowanie soczewek kontaktowych w środowisku o dużym zapyleniu, to jest to możliwe tylko w połączeniu z ochronnymi okularami zapobiegającymi dostaniu się pyłu do oka (który może wniknąć w strukturę soczewki, podrażniać oczy). W innym przypadku środowisko takie stanowi przeciwwskazanie do noszenia soczewek kontaktowych.

Pozdrawiam: Agnieszka

26
Problemy z soczewkami / Odp: Czy można spać w soczewkach kontaktowych?
« dnia: Luty 23, 2017, 02:42:35 pm »
Witam serdecznie,

wielu specjalistów aplikuje tego typu soczewki właśnie ze względu na ich wysoką tlenoprzepuszczalność ale zaleca nosić je w trybie dziennym (czyli zdejmować na noc).

Pozdrawiam: Agnieszka

27
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« dnia: Luty 22, 2017, 08:31:35 am »
Witam serdecznie,

w ramach badania pod kątem doboru soczewek specjalista zakłada soczewkę próbną i po upływie niezbędnego czasu adaptacji ocenia prawidłowość dopasowania sprawdzając:   
-ostrość widzenia,   
-czy soczewka odpowiednio się centruje i pokrywa rąbek rogówki,   
-ruchomość podczas mrugania,   
-ruchomość podczas patrzenia w różnych kierunkach,   
-komfort użytkowania.
-następnie ponownie ocenia oczy po zdjęciu soczewek.
Weryfikacja dopasowania soczewki jest szczególnie ważna w przypadku gdy soczewka jest zbyt ciasna. Wówczas początkowo wydaje się, że jest ona komfortowa (niewyczuwalna na oku). Dopiero z czasem przestaje taka być i pojawiają się objawy takie jak np. pieczenie i kłucie.
Za ciasna soczewka zbyt ściśle przylega do przedniej powierzchni oka, uciska rogówkę i utrudnia wymianę filmu łzowego, powodując, że złuszczone komórki nabłonka i inne osady nie mogą się spod niej wydostać. Prowadzi to do niedotlenienia, obrzęku rogówki, a długotrwałe niedotlenienie rogówki powoduje wrastanie naczyń krwionośnych od rąbka rogówki ku jej centrum (neowaskularyzacja). Jest to proces nieodwracalny. Samo uczucie dyskomfortu, odczuwalne podczas noszenia danych soczewek kontaktowych (po niezbędnym czasie adaptacji) jest sygnałem, że nie są dla nas odpowiednie. Specjalista widząc taką soczewkę na oku może określić co jest przyczyną dyskomfortu i na tej podstawie dobrać inną (o zmienionych parametrach).

Pozdrawiam: Agnieszka

28
Soczewki korekcyjne sferyczne / Odp: Najwyższej klasy całodobowe
« dnia: Luty 21, 2017, 06:06:23 pm »
Witam serdecznie,

z racji tego, że soczewki kontaktowe występują w różnych parametrach, które musza być indywidualnie dopasowane do oka, polecić konkretne soczewki może jedynie specjalista sprawdzając m.in. jak układają się na oku.
Spośród soczewek "całodobowych" dostępne są jeszcze soczewki Air Optix Night&Day https://www.szkla.com/211_air-optix-night-day-aqua-3-szt.html oraz nowość: Biofinity Energys.

Pozdrawiam: Agnieszka

29
Płyny pielęgnacyjne / Odp: Długa praca przed komputerem
« dnia: Luty 20, 2017, 11:48:29 am »
Witam serdecznie,

do pracy przy komputerze zaleca się stosowanie okularów z ochronną powłoką antyrefleksyjną. Ich duży wybór znajduje się na stronie: https://kodano.pl/
Dodatkowo pomocne może być stosowanie podstawowych zasad higieny i ergonomii miejsca pracy min.:   
-umieszczenie monitora komputerowego w odpowiedniej odległości (50-70 cm) i o 10-20 stopni poniżej poziomu oczu (zmniejszy to wielkość szpary powiekowej i pozwoli zredukować parowanie filmu łzowego),   
-stosowanie monitorów o odpowiednio dużej przekątnej, minimum 14 cali,   
-dostosowanie wielkości czcionki pozwalającej na swobodne czytanie,   
-częste odrywanie wzroku od komputera i patrzenie na odległe przedmioty,   
-częste mruganie,   
-zapewnienie odpowiedniej temperatury (20-22 stopnie), czystości i poziomu nawilżenia powietrza (powyżej 50%),
-odpowiednie oświetlenie, najlepiej naturalne (jeżeli sztuczne, to nie skierowanie bezpośrednio na ekran monitora),
-utrzymywanie prawidłowego poziomu płynów w organizmie,
-w przypadku suchości oczu można zastosować nawilżające krople do oczu, ich wybór jest duży: https://www.szkla.com/krople-do-oczu.html. Najlepiej sprawdzają się te z hialuronianem sodu np. : https://www.szkla.com/463_clean-active-premium-drops.html

Pozdrawiam: Agnieszka

30
Soczewki kolorowe / Odp: Okulary i soczewki kolorowe na zerówce
« dnia: Luty 20, 2017, 09:01:38 am »
Witam serdecznie,

kolorowe soczewki kontaktowe mogą korygować takie wady wzroku jak krótkowzroczność i nadwzroczność w zakresie od -9,0 do +6,0 Dioptrii, dlatego w przypadku występowania wady wzroku mieszczącej się w tym przedziale można stosować takie soczewki kontaktowe np. zamiennie z okularami (gdy potrzebna jest korekcja astygmatyzmu czy prezbiopii pozostaje równoczesne zastosowanie kolorowych soczewek kontaktowych o mocy 0 i okularów).
Należy pamiętać, że każde soczewki kontaktowe, również te kolorowe, wymagają dopasowania przez specjalistę.

Pozdrawiam: Agnieszka

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12