Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - krokusik01

Strony: [1]
1
Pierwsze kroki / Ziołolecznictwo dla oczu
« dnia: Kwietnia 20, 2016, 08:51:54 am »
Wszyscy mamy kłopoty ze wzrokiem i usiłujemy załatać je z pomocą soczewek lub okularów. Wszystko pięknie, ale to tylko "leczenie objawowe", a nie docieranie do sedna problemu. Oczywiście wady nie da się od tak cofnąć, ale można za to zapobiegać powiększaniu się jej i pogarszaniu wzroku. Poza oczywistą profilaktyką - typu ostrożne i z odległości korzystanie z komputera czy telewizora, higiena oka, nie przemęczanie go - robicie coś innego?

Ja mam już sporą wadę, chociaż nie największą (-4 w każdym oku i astygmatyzm). Obawiam się, że oślepnę zanim urodzą mi się dzieci, a przykro byłoby ich nie zobaczyć :). W związku z tym zastanawiam się nad tym, czy możemy jakoś pomóc naszym ślepiom i zapobiec pogarszaniu się ich stanu. Słyszałem, że borówki amerykańskie są na to bardzo dobre. Czy jakieś preparaty ziołowe również? Ja dla zdrowia biorę tabletki Laborafmu i jestem zadowolony, ale one mają działanie ogólne. Czy możecie polecić coś dla wzroku?

Strony: [1]