Autor Wątek: Pytanie w sprawie PureVision Toric  (Przeczytany 7348 razy)

giker

• Newbie
  • *
Pytanie w sprawie PureVision Toric
« dnia: Kwiecień 02, 2009, 01:53:43 pm »
Witam

Chciałbym zakupić wspomniane wyżej soczewki, ale mam parę pytań.

Na papierze od lekarza mam napisane, że dla prawego oka mam moc: -2.75, cylinder: -1.00 i oś 10. Niestety soczewki te nie występują z takim cylindrem, więc które powinienm zamówić?
Czy dodatkowe dane od lekarza jak B.C. i DIAM (z ang.) nie mają znaczenia przy wyborze soczewek?

Czy są jakieś przeciwskazania do noszenia tych soczewek? To jednak 30dni bez zdejmowania.

I ostatnie jakie są koszta wysyłki do Irlandii dwóch opakowań?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Pytanie w sprawie PureVision Toric
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2009, 09:39:03 am »
Witaj

Czy lekarz dopasował Ci właśnie ten rodzaj soczewki? Czy tylko wypisał to co uznał za stosowne, a Ty się pacjencie martw. Dopasowanie soczewek torycznych powinno się odbyć u lekarza, pacjent powinien mieć założone szkła na oczy o odpowiedniej mocy i potem cała dalsza procedura, a nie wypisanie samych mocy i do widzenia. PV Toric występują w cylindrze -0.75, czasem do cylindra -1.0 lekarze nie wypisują soczewek torycznych, dają pacjentom na próbę sferyczne soczewki w mocy trochę większej, kiedy mimo wszystko w nich dobrze nie widzą, wtedy zakładają cylinder. Pozatym zwłaszcza przy użytkowaniu dzień+noc przez cały miesiąc powinno się to odbyć przy pierwszym miesiący pod kontrolą i zaleceniami lekarza. Taki tryb noszenia jest niebezpieczny, 20-krotnie zwiększa ryzyko powikłań w porównaniu do użytkowania soczewek tylko w dzień. Z resztą te soczewki także można nosić tylko w dzień, a przespać się okazjonalnie. I jak najbardziej średnica i krzywizna (DIA i BC) mają znaczenie.

giker

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2009, 03:17:25 pm »
Witam Pani Aniu.

A więc od początku.

Receptę mam od optyka u którego robiłem badania i kupowałem soczewki - normalne miesięczne, które mogłem nosić po 6h na dobę. Wypisał mi papier na moją prośbę gdyż wolę te soczewki kupić w Polsce i zapłacić mniej.

Cytat ze strony internetowej szkla.com
Zakupując soczewki PureVision Toric nie trzeba kupować płynu pielęgnacyjnego. Odpada również potrzeba codziennego zakładania i zdejmowania soczewek.
Więc strona kłamie?

Pozdrawiam serdecznie.

aniula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2009, 06:36:28 pm »
To nie tak, że strona kłamie, chciałabym, żebyś był świadomy zagrożeń, które występują podczas takiego trybu użytkowania. Jest to rzeczywiście wygodne i może po części oszczędne, ale jeśli możesz ściągać je co wieczór, to rób to, ponieważ późniejsze powikłania są po pierwsze bardzo bolesne, po drugie wymagają długiego leczenia, a po trzecie są kosztowne. Oczy masz jedne, szanuj je. Taki tryb użytkowania ogranicz do wyjazdów, spania po imprezach itp. Taka soczewka brudzi się codziennie, nasze oko wydziela osady białkowe, które osadzają się na soczewce, mnóstwo kurzu, który nigdy nie zostanie spłukany przez łzy, coś dostaje się pod soczewkę ... Polecam te soczewki, bo są bardzo dobre, ale podejdź do tego rozważnie. A jeśli możesz podejdź do okulisty, by przeliczył Ci soczewki na konkretną Pure Vision, by dobrał cylindry, jeśli nie da się ich przymierzyć na miejscu. Możesz poszukać na wyprzedażach pojedyńczych sztuk, kupić jedną na próbę, by sprawdzić zachowanie cylindra. Pozdrawiam

giker

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2009, 07:38:41 pm »
No i to jest odpowiedź jaką chciałem otrzymać.

Jak najbardziej będę je ściągał na noc choćby po to, żeby oko odpoczęło, istotne dla mnie jest natomiast to, że jak nie będę mógł jej ściagnąć nawet przez kilka dni to się nic (najprawdopodobniej) nie stanie. W poprzednich soczewkach denerwowało mnie to, że mogłem je nosić tylko przez 6h dziennie, więc noszenie w pracy odpadało, a po pracy mijało się z celem ich zakładanie - chyba, że na imprezę, na basen, etc.

W takim układzie tak jak Pani radzi przejdę się do optyka jeszcze raz na nowe badania przy założeniu, że chcę PureVision, o ile w Irlandii są również powszechnie dostępne i okulista będzie wiedział o co chodzi.

Pozdrawiam i odezwę się po badaniu.

PS. Jak z tą ceną wysyłki do Irlandii? ;)
PS2. Oczywiście macie w ofercie płyn przystosowany do tych soczewek? (o ile się czymś musi różnić od normalnego)

aniula

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2009, 10:45:12 am »
PV są dostępne praktycznie wszędzie, więc myślę, że w Irlandii nie powinno być z tym problemu. Płyn do tych soczewek można stosować praktycznie każdy, najmniej kompatybilny jest Renu, a o wysyłkę proszą pytać może bezpośrednio w sklepie. Pozdrawiam