Autor Wątek: Piekące oczy  (Przeczytany 4611 razy)

Even

• Newbie
  • *
Piekące oczy
« dnia: Luty 22, 2009, 09:25:21 pm »
Witam

Jestem użytkownikiem Soczewki ,,zerówki' od 5 dni , zmienia tylko kolor mojego oka - nie przybliża ani nie oddala obrazu. Na początku nie miałem problemu , wyjąłem soczewkę z pojemniczka (tego początkowego) i nałożyłem na oko. Pierwszy raz czułem jakby miał coś w oku jak je przymykałem to bolało , wyjąłem ją. Następnym razem było już ok. Soczewkę przechowywałem w tym samym pudełeczku w którym ją dostałem. Gdy kupiłem płyn do wszystkiego z pudełeczkiem Solo Care Aqua wymyłem soczewkę , tak jak pisano w instrukcji i włożyłem ją do napełnionego pojemnika , przeleżała całą noc. Dziś gdy wkładałem sobie soczewkę poczułem nie przyjemne szczypanie , oko po jakimś czasie (5minut) zaczęło robić się czerwone , popękały mi naczynka a szczypanie narastało - wyjąłem soczewkę i przemyłem ją jeszcze 2 razy płynem Solo Care Aqua , nic nie pomogło bo i tak oko mnie szczypało. Włożyłem ją z powrotem do pudełeczka i nalałem płynu. Wcześniej nigdy nie nosiłem soczewek czy mógłby mi ktoś pomóc? Nie wiem co robić , czy moje oko musi się po prostu do tego przyzwyczajać i z biegiem czasu przestanie szczypać i robić się czerwone?

B. Proszę o pomoc , pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Even »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2009, 07:52:03 am »
Jeśli nic się nie działo przy zakładaniu soczewki z oryginalnego opakowania, a szczypanie i dyskomfort zaczął się po użyciu płynu prawdopodobnie masz uczulenie, bądź nadwrażliwość na prowitaminę B5 (lub inny składnik), które są w płynie SoloCare Aqua. Zmień płyn na inny, lub użyj jednorazowo ampułki z solą fizjologiczną (pomocz trochę soczewkę, lub dobrze ją spłucz), jeśli zaczerwienienie oka nie minie idź do lekarza, bo może nabawiłeś się stanu zapalnego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

Even

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2009, 02:16:28 pm »
Znaczy się oko robi się czerwone tylko jak mam soczewkę w oku , gdy ją zdejmuję zaczerwienienie znika po jakimś czasie (ok 5-10 minut). Był to mój pierwszy płyn , postaram się zmienić go jak najszybciej. I napiszę czy się polepszyło po zmianie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Even »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2009, 04:41:31 pm »
no to czekamy na info :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

marioxxl

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2009, 11:42:10 am »
Wg mnie jeśli jesteś początkującym użytkownikiem soczewek mogłeś założyć soczewki na lewą stronę. Częsty przypadek u nowicjuszy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez marioxxl »