Autor Wątek: Zmiana soczewek i problemy temu towrzyszące  (Przeczytany 4321 razy)

Nyga

• Newbie
  • *
Zmiana soczewek i problemy temu towrzyszące
« dnia: Marzec 03, 2009, 08:44:17 pm »
Bardzo długo nosiłem soczewki PureVision (Bausch & Lomb) miesięczne... chodziłem w nich cały miesiąc (czasami dłużej) nie kupowałem płynu, ponieważ chodziłem w nich w dzień i w nocy (również w nich spałem) i nic się nie działo wszystko było ok (tylko zmęczenie i czasami pojawiająca się mgła wieczorem i ranny dyskomfort po przebudzeniu, ale on mijał po 10 minut od przebudzenia) Ale postanowiłem zmienić je na dwa razy droższe soczewki Air "Optix Night & Day" specjalnie przystosowane na dzień jak i na noc (które jak piszą pomagają lepiej oddychać rogówce podczas snu), pomyślałem może pozbędę się tego dyskomfortu rannego i zmęczonych oczu późnym wieczorem, więc wyłożyłem kasę i kupiłem je (czego żałuję, ponieważ kupiłem za pierwszym razem większe opakowanie 6szt.)
Soczewki przyszły... Wykładam ostatnią parę PureVision z oczu. Dzień przerwy bez soczewek i z nadzieją na pozbycie się dyskomfortu rannego jak i wieczornego włożyłem je do oczu...
Już na początku pojawiły się problemy, soczewka dawała się we znaki,
przez pierwszy dzień czułem dyskomfort, ale po przespaniu się w nich, na drugi dzień już było ok, tylko wieczorem takie uczucie jak by chciały wylecieć z oka (więc czasami przechylałem głowę do tyłu aby przypadkiem się tak nie stało)...
Przez 3 dni nic się nie działo, było ok (pomińmy od czasu do czasu trwający do pół godziny dyskomfort).
Budzę się dzisiejszego dnia (dzień 4 noszenia tych soczewek),
gdy obudziłem się rano i zmierzałem zrobić sobie ranną kawę poczułem jakby soczewki chciały znowu wylecieć... z 5 minut z przechyloną głową stałem, ciągle mrugając aby to powstrzymać i owszem udało się...
Pojechałem rano na uczelnię gdzie nic się nie działo...
Dziś wieczorem około 19 poczułem piekące oczy, podbiegłem do lustra i spostrzegłem, że są lekko zaczerwienione wokół rogówki i taki stan utrzymuje się do teraz...

Co radzicie?
Czy zmienianie soczewek było dobrym pomysłem?
Dlaczego moje oczy "nie lubią" soczewek z innej firmy (chociaż wydawały się lepsze, bo mają dodatkowe formuły na dzień jak i na noc, a także kosztowały dwa razy drożej niż poprzednie)?
Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?
Czy jeśli będę chciał wrócić do poprzednich soczewek mogę odesłać do firmy resztę soczewek (przypominając, że kupiłem je na portalu "szkla.com") które zostały w opakowaniu nienaruszone i zostaną mi zwrócone pieniądze lub będę miał możliwość wymiany (z dopłatą) na moje poprzednie soczewki?
Czy po przechodzeniu następnych 4 dni oczy się przyzwyczają do nowych soczewek i zaakceptują nowe ciało obce przez co pozbędę się pieczenia i zaczerwienia oczu?
Proszę o radę dla moich oczu.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Nyga »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2009, 11:57:43 pm »
Na czym polega ten poranny dyskomfort i jaka jest krzywizna tych Air Optix N&D?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

Nyga

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2009, 05:28:24 pm »
Krzywizna taka sama... A ten poranny dyskomfort polega na tym, że czuję soczewkę w oku po prostu...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Nyga »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2009, 11:49:32 am »
Nadmierną ruchomość soczewki może powodować niepoprawnie dobrana krzywizna, przy Air Optix N&D wychodzi się od krzywizny 8.4 jako bazowej (czyli standard), poprawną krzywiznę stwierdzić można przy doborze u specjalisty, dlatego kupowanie soczewek, których się jeszcze nie nosiło jest ryzykowne, a do tego jeszcze bardziej, gdy kupuje się je w dużych opakowaniach i w necie. Z reguły nikt nie przyjmuje zwrotów i wymiany otwartych opakowań. To, że te soczewki są droższe od PV nie znaczy, że dla Ciebie będą lepsze. Poranny dyskomfort jest normalny u osób nie noszących soczewek, a zwiększa się u osób, które noszą soczewki, zwłaszcza w trybie dzień noc. Rogówka o poranku jest naturalnie opuchnięta, wrażliwa na dotyk, widzimy trochę gorzej, z reguły dyskomfort ten ustępuje do pół godziny. Powinieneś udać się do specjalisty, sprawdzić ruchomość soczewki oraz stan Twoich łez, być może oczy są przesuszone stąd mgła wieczorna, przy takim użytkowaniu dzień noc powinno się dodatkowo stosować krople nawilżające i od czasu do czasu taką soczewkę zdezynfekować. Jeśli masz możliwość zrezygnuj z takiego trybu, daj oku odpocząć i noś soczewki tylko w dzień. Czerwieniejące oko (np. wokół tęczówki) daje znać, że coś jest nie tak. To nie jest zdrowy tryb użytkowania, pamiętaj oczy masz jedne, szanuj je.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »