Autor Wątek: Pierwsze soczewki  (Przeczytany 7661 razy)

Karolajn

• Newbie
  • *
Pierwsze soczewki
« dnia: Kwiecień 24, 2009, 09:13:03 pm »
Witam.Dziś u okulisty miałam dobierane soczewki i mam pytanie- czy pierwsze, zalożone przez lekarza soczewki są jednodniowe, czy takie jakie mam nosić( tzn. w moim przypadku 2-tygodniowe),bo nie jestem pewna;]. z góry dziękuję za odpowiedź!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Pierwsze soczewki
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2009, 09:30:26 pm »
A jakie dostałaś soczewki od lekarza? jak się one nazywają? do doboru dawane są dwutygodniowe, jednodniowe, czasem miesięczne, zależy od punktu.

Karolajn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2009, 09:40:16 pm »
Dostalam cały zestaw, opakowanie Acuvue Oasys 2-tygodniowych, do tego 5 par 1-dniowychi plyn do czyszczenia^^ Ogólnie pani dr mówiła ,że dobieramy 2-tygodniowe, ale czy to znaczy,ze właśnie takie mam założone to nie mam pewnosci...

aniula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:48:06 am »
Zatem, jeśli p.dr powiedziała, że dobiera dwutygodniowe i założyła Ci na oczy Oasys, to śmigasz w nich przez 2 tygodnie.

Karolajn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2009, 11:51:19 am »
Dzięki za pomoc:) Za tym ,ze są to 2-tygodniówki przemawia również ich zabarwienie, sa jasnoniebieskie, a 1-dniowe są przezroczyste. Mam nadzieję, że nie noszę 3 dzień jednodniowej^^ Mam tylko jeden z nimi problem, a mianowicie od wczoraj zachodzą mi mgłą;/ Jak mrugam często jest OK, ale jak tylko przez dłuższą chwilę tego nie robię to pojawia się zamglenie:/ Pozdrawiam

aniula

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2009, 09:25:33 pm »
O mgle podczas użytkowania soczewek było już trochę na forum, głównym powodem może być zła krzywizna, soczewka nie centruje się w odpowiednim czasie, lub przesuszone oko. Kiedy będziesz na wizycie kontrolnej porozmawiaj o tym z lekarzem. Soczewki dwutygodniowe są podbarwiane, jednodniowe np. Moist także.

Karolajn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2009, 11:53:55 am »
Wydaje mi się ,ze to przez przesuszenie i załatwiłam sobie sól fizjologiczną. Smutne, że pani dr w ogóle o kontroli nie wspomniała;/ eh. Jeszcze raz dzięki za pomoc!

aniula

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:58:17 pm »
Sól fizjologiczna nie nawilży oka, co najwyżej je "opłucze", przydałby się środek nawilżający (taki który będzie dłużej utrzymywał się na oku, w spojówce, np. hialuronian sodu), sól wpuścisz do oka, pomrugasz kilka krotnie i z oka zaraz ją wypompujesz. Rada dla wszystkich kropiących oczy: jak zapuścicie kropelkę do oka nie mrugajcie tysiąc razy, mrugnijcie raz, albo dwa, zamknijcie oko i poruszajcie gałką oczną na boki, do góry, na dół, w ten sposób rozprowadzając środek nawilżający po oku. Kiedy mrugacie włącza się pompka, która kanalikiem łzowym zasysa całe krople, zaraz z oka uciekają. Podejdź do p. dr po ok 2 tygodniach i zapytaj, czy mogłaby w ramach bezpłatnej wizyty kontrolnej rzucić Ci okiem na oczy, lub podejdź teraz ze swoim problemem, dobry lekarz przyjmie Cię i nie będzie Ci robił problemu.

Karolajn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2009, 04:25:01 pm »
Kupilam tydzien temu krople o jakich wspominałaś, ale niestety nie przyniosły oczekiwanego efektu, w sumie pomagają na góra....pół godziny...Rozmawiałam z ludźmi którzy również noszą kontakty i nigdy nie mieli aż takich problemów, więc dochodzę do wniosku ,że albo coś jeszcze jest nie tak z soczewkami,albo po prostu to nie dla mnie........ Dodam ,że po wizycie u Dr. dostałam inne szkła, bez dodatku silikonu, bo lekarz doszedł do wniosku, że to jest przyczyna moich problemów.Ale widocznie to nie to...:(