Autor Wątek: poradzcie mi prosze!!!!  (Przeczytany 4981 razy)

dinozaury

• Newbie
  • *
poradzcie mi prosze!!!!
« dnia: Lipiec 26, 2010, 10:37:40 pm »
witam
mam problem z soczewkami i mam ogromna nadzieje ze mi pomozecie. Mam wadę wzroku +4,00 cyl.0,5 i +4,5 cyl. 0,5oraz astygmatyzm. Jakies 2 lata temu wybralam sie do specjalisty aby dobrac sobie soczewki, jednak ten po pierwszej probie gdy zle widzialam i soczewki mnie uwieraly stwierdzil ze soczewki sa nie dla mnie. Teraz postanowilam sprobowac jeszcze raz juz u innego specjalisty, pani dr powiedziala ze ,,nadaje sie,, do noszenie soczewek i mi je dobrala. nosze soczewki od piatku codziennie przez ok 3-4 godziny dziennie z ogromna nadzieja ze sie przyzwyczaje jednak nic nie idzie do przodu:( moje widzenie jest dobre tylko gdy jestem na dworzu, gdy tylko wchodze do jakiegokolwiek pomieszczenie widze niewyrażnie, jak przez denko od butelki(na bokach sie wszystko rozmazuje) poza tym od kazdego zrodla swiatla widze oblamowke swietlna, a przedmioty sie podwajaja oraz mimo uplywu czasu oko caly czas mnie swedzi gdy mam soczewke:( w przyszlym tygodniu ide na wizyte kontrolna poniewaz moja pani dr jest na urlopie:( prosze o rade czy faktycznie soczewki sa nie dla mnie, czy moze to tylko kwestia szukania odpowiednich a moze zwyczajnie oko sie do tego przyzwyczai???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: poradzcie mi prosze!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2010, 08:44:04 am »
Takie dolegliwości nie wróżą, że akurat ten rodzaj soczewek się dopasuje. Oko swędzi, bo może materiał soczewki Cię uczula, lub po prostu oko jest za bardzo przesuszone. 3-4 dni to też za krótki czas, by stwierdzić, czy soczewki nie są dla Ciebie, bo Twoje oko do tej pory nic na sobie nie miało, a teraz jest na nim ciało obce, potrzebują trochę czasu. Może pomógł by nam rodzaj soczewek, które nosisz, było by łatwiej coś wymyślić. Te obwódki wokół świateł to aberracja asferyczna, było o tym na forum, poszukaj. Czy te soczewki są z cylindrem, czy sama sfera? Jednym z rozwiązań może być kupienie kolejnej pary, samodzielnie w optyku i sprawdzenie nowego rodzaju soczewek, aż do skutku, po czym z pasującą parą udanie się do okulisty na kontrolę, czy dane soczewki są rozmiarowo dobre. Jaką moc soczewek i okularów nosisz? Czy problemy z widzeniem są przy bliskich, czy dalszych odległościach?

dinozaury

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2010, 02:41:22 pm »
dziekuje za odpowiedz:) soczewki mam dobrane cylindryczne z J&J p+5,0/-0,75 ; l+4,5/1,25 na 2 tygodnie, problem z widzeniem mam z dalekich odleglosci. O aberracji asferycznej juz czytalam na forum i chce bardzo podziekowac wszystkim ktorzy sie wypowiadaja, opisuja swoje przepadki i tym ktorzy doradzaja:) to mnie bardzo pocieszylo i wierze ze mozna sobie z tym poradzic

aniula

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2010, 01:03:42 am »
trochę spore masz te cylindry w soczewkach, skoro wcześniej pisałaś (domyślam się, że wyszły takie w badaniu i masz w okularach) cylindry -0,5. Plusowcy potrzebują plusów, bo ich oko nie akomoduje tak jak powinno do dali, trochę to skomplikowane, w sumie powinnaś pogadać z lekarzem skąd wzięły się takie cylindry, przy połówkowych cylidrach najczęściej soczewek cylindrycznych się nie stosuje, lub ew. 0,75 jak już naprawdę trzeba. Przyznam szczerze, że ciężko radzę sobie z plusami, ale ogólne zasady cylindrów i mocy sferycznej są takie same (plusy i minusy). Powodzenia i pozdrawiam

dinozaury

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2010, 01:21:56 am »
dziekuje:) napisze jak juz dobiore odpowiednie soczewki nie bede sie poddawac pozdrawiam:)