Autor Wątek: Problem z soczewkami dwutygodniowymi i miesiecznymi  (Przeczytany 4179 razy)

w_rebacz

• Newbie
  • *
Problem z soczewkami dwutygodniowymi i miesiecznymi
« dnia: Październik 12, 2010, 07:00:11 pm »
Witam.
Mam pytanie odnośnie soczewek jednodnowych i dwutygodniowych i miesięcznych.
Otóż próbowałem soczewek CIBA VISION(miesięczne)- nie sprawdziły się. Miałem tzw zespół suchego oka, żadne sztuczne łezki itp nie pomagały. Probowałem też soczewek ACUVUE OASYS- problem ten sam. Oczy przemęczone, suche... Do tego soczewka jakby dzisnie leżała w oku bo często ostrość obrazu musiałem poprawiać poprzez kilkukrotne mrugnięcie hmm Soczewki jednodniowe są idealne, nie czuję ich na oku(CIBA VISION DAILIES).

Pytanie:
Czy moim problemem może być np. płyn pielęgnacyjny?
Czy rozbieżność parametry BC jest bardzo istotna i może rozwiązać mój problem? (soczewki dzienne mają BC 8.7, natomiast dwutygodniowe i miesięczne coś ok 8.4- czy to dużo zmienia?)
Czy mam jakiekolwiek szanse na noszenie soczewek innych niż jednodniowe? sad
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Problem z soczewkami dwutygodniowymi i miesiecznymi
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 09:19:34 am »
Problemem może być płyn pielęgnacyjny, możesz spróbować zmienić na jakiś delikatny, a soczewki np. dodatkowo przed założeniem na oko popłukać slą fizjologiczną, by spłukać nadmiar płynu (może np. powodować podrażnienia oka itp, jedniodniówki zwykle są w zbuforowanym roztworze soli fizjologicznej).
Parametr BC jest bardzo istotny i zamazywanie się obrazu, który wraca do normy dopiero po mrugnięciu może być tego przyczyną (i tu dopatrywała bym się głównej przyczyny Twojego problemu).
Są szanse na noszenie soczewek innych niż jedniodniowe, możesz spróbować szkieł hydrożelowych (oasys i optix są silikonowo-hydrożelowe i czasem silikon powoduje alergię, lub nadwrażliwość, dając efekt suchości, rozmazywania obrazu, pieczenia, swędzenia, uczucia ciała obcego, jednodniówki z Ciby są hydrożelowe). A najlepiej jak pogadasz o tym z lekarzem i to on dopasuje Ci jakąś soczewkę odpowiednią pod względem parametrów i materiału.

agusia530

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2010, 09:20:21 pm »
Witam..włącze się do rozmowy...mam problem z soczewkami iWear Xr Comfort....po założeniu soczewki obraz widziany jest nieco zniekształcony...Gdy nosze okulary, bądź jestem bez obraz jest mniejszy, po założeniu soczewek obraz jest dużo powiększony...wszystko ma większe gabaryty..jak przez szkło powiększające...tak ma być...???nie nosze soczewek często, ale czuję lekki dyskomfort...może ktoś się z tym juz spotkał

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2010, 12:34:08 pm »
Witam. Proponuje udać się w tej sprawie do lekarza okulisty i przedstawić owy problem aby sprawdził co się dzieje. Pozdrawiam.