Autor Wątek: dyskomfort a srednica soczewki  (Przeczytany 4948 razy)

scream

• Newbie
  • *
dyskomfort a srednica soczewki
« dnia: Listopad 16, 2010, 07:20:12 pm »
keidys nosilem roczne soczewki bausch and lomb ze srednicą 13.8  i krzywizną 8.4  i bylo ok. mialem przerwę i teraz kupiuję ta z allegro 3 miesięcne sofles38 (jak wiadomo to stare bausch and lomb) ale srednica ma 14 i czuję dosc często trochę dyskomfort , czesto mi wysychają ( w sumie lekarz mowil ze mam suche oczy ale w rocznych bylo ok) i czasem czuje troszkę zamglone. Czy taka srednica moze miec az takei znaczenie ????? tez dziwne , bo te soczewki sa niby 3mc a ostatnio po miesiącu zaczeły mnie szczypac oczy i musialem zmienic... Tylko nei piszcie mi , ze powinienem isc dobrac znowu u okulisty , bo tyle to ja sam wiem ;p . Czy ktos mial znaczną roznice w noszeniu ze srednicą 13,8 a 14?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

KasiaZ

• Newbie
  • *
Re: dyskomfort a srednica soczewki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2010, 12:41:16 pm »
Witam. Możliwie że problem może leżeć w średnicy i to jest w Pana przypadku odczuwalne. Dziwi mnie że lekarz nie zaproponował innych soczewek z innego Producenta np. Oasys Johnsona, mają parametry: 8,4/14,0. Proponowałabym zapytać lekarza okulisty czy by nie miał takich soczewek próbnych z tego Producenta bo możliwie że oko będzie tolerować tego typu materiał a niżeli tego Producenta którego obecnie Pan używa. Pozdrawiam.

scream

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2010, 09:02:39 pm »
hmm, bylem wczoraj w optycznym i lekarz powiedział mi , ze srednica soczewki nei ma znaczenia dla dyskomfortu , ale wydaje mi się, ze błędnie mowił.Chcialem aby dał mi probne soczewki z 13.8 to dostałem 14.2...  Planuję zakupic te miesięczne całodobowe, podobno są w tej chwili najlepsze i najzdrowsze dla oka, tyle ze robią je tylko z krzywizną 8.6 a ja mam 8.4 ale być może bedą na mnie pasować.

KasiaZ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:15:19 pm »
Witam. Proponuje soczewki Air Optix Night&Day Aqua -miesięczne, mają między innymi rozmiar 8,4/13,8. Pozdrawiam.