Autor Wątek: Pytania nowicjusza  (Przeczytany 4572 razy)

Kajkon

• Newbie
  • *
Pytania nowicjusza
« dnia: Grudzień 30, 2010, 04:43:53 am »
Witam,

Nie mam jeszcze soczewek, i dopiero przymierzam się do ich zakupu. Ale mam takie pytanko, czy muszę iść do jakiegoś specjalisty specjalnie od soczewek do jakiegoś salonu optycznego np. vision express, czy wystarczy że pójdę do zwykłego okulisty? Mam wykonać normalne badanie wzroku, czy powiedzieć że specjalnie pod kontem soczewek?
I jakie koszta wiążą się z soczewkami. Znajomy mówił że 3 miesięczne są korzystne dla portfela. Prawda to? :)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Safin

• Newbie
  • *
Re: Pytania nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2010, 02:30:48 pm »
Najpierw musisz iść do okulisty, który pomoże dobrać odpowiednie soczewki i nauczy Cię jak je zakładać i zdejmować. Co do ceny szkieł kontaktowych, to czym dłużej można je nosić - tym są tańsze. Pamiętaj, że przy soczewkach, które nosisz dłużej niż jeden dzień musisz o nie odpowiednio dbać.

Mariussz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2011, 08:53:18 pm »
Moje pierwsze soczewki, mam już 2 tygodnie
Mogę Ci mniej więcej powiedzieć jak to wygląda, ale nie chce się tutaj rozpisywać
Moje GG: 11006425

fotomagic

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:23:07 pm »
Witam, noszę soczewki już ponad rok, a oprócz tego jestem 1 dzień po kolejnym badaniu.
Aby pierwszy raz nosić soczewki najlepiej wybrać się do salonu optycznego np. "Piękne oczy" (koszt badania pod kątem soczewek 59 zł lub 69 zł zalezy od miejscowości)
Pani/Pan Doktor zbadają Ci oczy pod kątem soczewek, jeżeli takie masz życzenie, powiedzą Ci czy w ogóle możesz nosić soczewki kontaktowe i dobiorą Ci najlepsze do Twoich oczu. W "Starterze" od nich dostajesz pierwszą parę soczewek na miesiąc, płyn 60ml z pudełeczkiem i broszury, z którymi dobrze by było się zapoznać.
Kiedy już będziesz mieć swoje wymarzone soczewki i będziesz znać swoje parametry możesz kupować soczewki na internecie, ponieważ ceny są o grubo ponad połowę taniej.
Tak, soczewki miesięczne wychodzą taniej, bo to koszt ok. 60 zł + 20 zł płyn co 3 miesiące. ~ 27zł / mc

Pozdrawiam