Autor Wątek: Problem z ACUVUE OASYS  (Przeczytany 4275 razy)

Szu

• Newbie
  • *
Problem z ACUVUE OASYS
« dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:04:37 pm »
Witam, noszę okulary oko L+6,0 / P+6,5. Byłem u okulisty zapisał mi soczewki ACUVUE OASYS BC 8,4/ D+7,00/ DIA 14,0 i na drugie oko  BC 8,4/ D+7,50/ DIA 14,0.
Odczuwam pewien dyskomfort, obraz ,który widzę z bliska jest OK, ale zdecydowanie mniejszy jak w okularach. W dal widzę dużo gorzej jak w okularach. Obraz w dali jest niewyraźny, mam problem z odczytywaniem cyfr na znakach ograniczenia prędkości, widzę je z odległości 30 m, problem z rozpoznawaniem twarzy. Nie wiem dlaczego tak jest, soczewki mają większą moc jak okulary, ale widzę gorzej, obraz jest mniejszy i niewyraźny w dali. Potrzebuję kontaktów, ponieważ uprawiam sport w którym okulary stanowią zagrożenie. Proszę o porady, sugestie. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

aniula

• Gość
Re: Problem z ACUVUE OASYS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2010, 12:06:11 am »
Wydaje mi się, że lekarz dał Ci trochę za słabe soczewki, (za mocne, za słabe, mozna to rozumieć dwojako, bo w plusach soczewki o słabszej mocy mają większą wartość liczbową). Nie pamiętaj jak jest w tabelach przeliczeniowych, nie mam obecnie możliwości wglądu do nich, spróbuj na własną rękę kupić parę soczewek o pół dptr mniejsze, czyli +6,5 i +7, może to pomoże, nadwzrocznoś była zawsze dla mnie trudną wadą wzroku, ciężko mi było zrozumieć o co do końca chodzi z tymi plusami, może KasiaZ coś więcej poradzi, a nie możesz udać się do tego lekarza i pwiedzieć mu, że źle widzisz w tych soczewkach? To, że raz lekarz dobrał soczewki, to nie znaczy, że się nie można do niego wprosić z reklamacją, skoro się w nich źle widzi, pewnie zapłaciłeś za wizytę! Pozdrawiam

mj94

• Newbie
  • *
Re: Problem z ACUVUE OASYS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2011, 08:00:10 pm »
Witam!
Ja również mam problem z soczewkami.
Pani okulistka dobrała mi moce na lewe oko +3,5 a na prawe +3.
Takie same moce mam w okularach.
Jednak w okularach widzę idealnie, a w soczewkach niewyraźnie...
Co prawda mam mały astygmatyzm w lewym oku 0,5 jednak w okularach nie miałam cylindra
Czy cylinder polepszyłby widoczność?