Autor Wątek: Soczewki - mały problem  (Przeczytany 5134 razy)

Huck

• Newbie
  • *
Soczewki - mały problem
« dnia: Luty 09, 2011, 04:42:01 pm »
Witam serdecznie. Mam pewien problem, więc opiszę wszystko szczegółowo. Ostatnio postanowiłem wyrobić sobie soczewki kontaktowe. Już na pierwszej wizycie okulista przebadał mi wzrok, dobrał soczewki oraz płyn i kazał nosić przez tydzień po czym przyjść na wizytę kontrolną. Po kilku dniach zauważyłem, że wzrok w owych soczewkach jakby delikatnie osłabł. Na wizycie kontrolnej wspomniałem okuliście o tym fakcie, na co po powtórnym krótkim przebadaniu wzroku w soczewkach stwierdził, że muszę nosić o ćwiartkę mocniejsze. Dziwi mnie jednak fakt, że przez pierwsze kilka dni widziałem idealnie, a po kilku dniach w tych samych soczewkach już słabiej. Soczewki są miesięczne. Nie wiem, czy to wzrok mógł w tak krótkim czasie się pogorszyć, czy to wina soczewek? Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

mysza

• Newbie
  • *
Re: Soczewki - mały problem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2011, 11:25:18 am »
Moim zdaniem wzrok nie może się pogorszyć o 0,25 w tak krótkim czasie. Po prostu okulistka dała ci za słabe soczewki, a zorientowałeś się po kilku dniach bo dopiero wtedy twój wzrok przyzwyczaił się do nich....
Pamiętaj, że to jest tylko moja opinia i musisz wierzyć specjaliście ( w sumie on się tego uczył, a ja nie) ;p

Safin

• Newbie
  • *
Re: Soczewki - mały problem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2011, 11:15:12 am »
Trudno jest na to pytanie odpowiedzieć. Jak mówi "mysza" - trudno sobie wyobrazić, żbey w tak krótkim czasie wzrok się pogorszy "o ćwiartkę". Ale tutaj My nie możemy Ci odpowiednio doradzić. Musisz skontaktować się z specjalistą.