Autor Wątek: Problem z widzeniem na blisko  (Przeczytany 3697 razy)

dkbachul

• Newbie
  • *
Problem z widzeniem na blisko
« dnia: Listopad 30, 2011, 09:26:11 pm »
Do tej pory jest prawie wszystko ok z soczewkami, zakładam je może nie codziennie ale często i nosi mi się je dobrze. Czuję je na oku, no nie wiem czy to jeszcze kwestia przyzwyczajenia czy czegoś innego. Lecz problem mam z widzeniem na blisko. Gdy np podczas obiadu oglądam telewizję i co jakiś czas patrzę na talerz to obraz jest taki jakby zza łez. W innych sytuacjach mam podobny problem jak np gdy prowadzę samochód i patrzę na licznik to z początku obraz jest nie do końca wyraźny. Wszystko jest ok po paru sekundach jeśli skupiam się na tym co jest blisko. Zauważyłem, że przez to oczy mi się męczą. No ten problem występował już we wcześniejszej parze soczewek. Dzwoniłem do pani doktor i zapytała się jakie mam soczewki. Stosuję soczewki target contact lens - soft contact lens. Nie wiem czy to jest nazwa ale tak piszę na opakowaniu(wada -1 na prawym i lewym oku) Poradziła mi zastosować firmę Johnson&Johnson lub CIBA. Co można sądzić o tym problemie ? Dlaczego tak jest ? I jeszcze jedno pytanie, czy mogę chodzić w tych soczewkach jeśli tak mi się dzieje. Bo teraz nie wiem co mam zrobić, nie wiem czy mogę zwrócić jeszcze te 2 pary nowych soczewek, których nie otworzyłem i wymienić na tą nowszą firmę.

Mam łatwy dostęp do soczewek acuvue oasys i jeszcze na nie niewielką promocję. Czy to są właśnie od firmy Johnson&Jognson|?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Problem z widzeniem na blisko
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2011, 02:09:12 pm »
Nie należy nosić soczewek nie dobranych przez okulistę, który wykonuje także test dopasowania soczewki. Należy pamiętać, że każde oko jest inne i może inaczej reagować na dany model soczewek dlatego soczewki należy nosić pod okiem lekarza okulisty.
Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys są firmy Johnson&Johnson i pomimo, że cieszą się dużą popularnością, ostateczna decyzja należy do okulisty: http://www.szkla.com/127_acuvue-oasys-g ... kubek.html.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »