Autor Wątek: Brak możliwości noszenia soczewek ?  (Przeczytany 3880 razy)

zenekmocny

• Newbie
  • *
Brak możliwości noszenia soczewek ?
« dnia: Październik 01, 2011, 05:30:50 pm »
witam,

normalnie nosze okulary, dzis bylem w vision expresie zeby sie przebadac i sprobowac pierwszy raz soczewek... pani doktÓr zaczeła mnie badać, pytala mniej wiecej jakie mam wartosci w tych okularach, to powiedzialem ze na lewym nic, a na prawym z tego co pamietam +1,5, po chwili badania zaczela coś mówić o jakims cylinderze 1,5 ale niestety bez okularow to ona duzo nie moze zrobic i zebym przyniosl we wtorek okulary to wtedy zobaczymy co da sie zrobić i... ze prawdopodobnie nie bedzie mi dane nosic soczewek przez ten wlasnie cylinder. Kurde, myslalem ze ludzie nawet z wiekszymi wadami nosza soczewki a ja przez takie coś nie bede mogl ich w ogole uzywac? Ogólnie jestem zielony w temacie, moglby mi to ktos wyjasnic ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

carmell

• Newbie
  • *
Re: Brak możliwości noszenia soczewek ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2011, 03:47:10 pm »
Witam.
Ja okulary mam dość dużej mocy i myślałam, że z doborem soczewek się nie uda. Mimo to gdy byłam u okulisty nie było problemu ;). Teraz noszę soczewki normalnie. Pamiętaj, że do soczewek są osobne badania wzroku i osobna recepta (nie ta, co na okulary).

Przemyśl dobrze wybór swojego lekarza. Musi Ci zrobić profesjonalne badania i dobrze dobrać szkła kontaktowe.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »