Autor Wątek: dobry okulista ze znajomością tematu soczewek progresywnych  (Przeczytany 3792 razy)

igosia

• Newbie
  • *
dobry okulista ze znajomością tematu soczewek progresywnych
« dnia: Grudzień 07, 2011, 06:44:51 pm »
Witam, mam problem z odpowiednim zdiagnozowaniem mojej wady wzroku, czy ktoś mógłby mi polecić miejsce, gdzie ktoś dobierze mi soczewki progresywne? Miejsce w Szczecinie :) Teraz noszę kontakty, progresywne, ale nie jestem do końca zadowolona. Obraz jest jakby rozdzielony, każde oko widzi osobno mam wrażenie. Czasem wystarczy pokręcić soczewką przez powiekę i ostrość powraca. Często jednak zarówna dal jak i bliż są z duszkami, podwójne. Wędrując po forach w celu rozszyfrowania problemu - to tańsze niż latanie po gabietach okulistycznych :P - spotkałam się z opinią, że niektórym pasują soczewki od jednych, innym od innych producentów. Gdzie można znaleźć taką kompleksową wiedzę i doświadczenie w gabinecie okulistycznym w mieście Szczecin? Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie... :?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: dobry okulista ze znajomością tematu soczewek progresywnych
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2011, 02:14:24 pm »
Igosia, forum nie zastąpi lekarza okulisty. Pamiętaj aby wymagać właściwie przeprowadzonego doboru soczewek (wraz z testem dopasowania soczewki).

Dobór soczewek kontaktowych poprzedza dokładne badanie, które ma zwykle następujący schemat: po dobraniu przez lekarza okulistę soczewki, pacjent czeka 30 minut, następnie lekarz sprawdza dopasowanie soczewki. Po dwóch tygodniach przeprowadzana jest kontrola czy soczewka została właściwie dopasowana, a następnie po kolejnych dwóch tygodniach lekarz sprawdza jak soczewka jest tolerowana przez pacjenta. Dobry okulista to taki, który pozostaje w kontakcie z pacjentem i który nie zaleca danej firmy bez przeprowadzenia testu dopasowania.

igosia

• Newbie
  • *
Re: dobry okulista ze znajomością tematu soczewek progresywnych
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2011, 01:56:23 am »
Dokładnie tak samo uważam :) w moim poście zamieściłam wyraźne zapytanie o dobrego okulistę w Szczecinie - może ktoś przetestował i moze polecić? Bo najwyraźniej ten, u którego byłam nie spełnia wymogów wymienionych przez przez Panią. Zaproponował mi soczewki jednej firmy i pomimo mojego dyskomfortu nic nie zrobił. Ponawiam więc jeszcze raz zapytanie o namiar na profesjonalnego okulistę biegłego w soczewkach kontaktowych, z doświadczeniem w tym temacie. Nie zamierzam z pomocą tego forum zdiagnozować się i dobrać sobie soczewki, prosiłam i nadal proszę o pomoc w odnalezieniu specjalisty w Szczecinie.
Pozdrawiam.