Autor Wątek: Problem z uwieraniem.  (Przeczytany 3742 razy)

Emm.

• Newbie
  • *
Problem z uwieraniem.
« dnia: Styczeń 25, 2012, 08:13:58 pm »
Cześć.
Noszę miesięczne soczewki kontaktowe od końca roku (30.12.2011). Początki były trudne- zakładanie, zdejmowanie ,płukanie. Ale dałem sobie z tym radę, po tygodniu potrafiłem już wszystko robić. Jednak pewnego dnia, kiedy założyłem lewą soczewkę, zaczęła mnie mocno uwierać.(Słyszałem o tym, że jeśli zagnie się soczewkę, to może uszkodzić się na "Obwódce". Nieraz, podczas trudnych początków zwinęła mi się, spadła itp.)
I po dwóch tygodniach noszenia lewej soczewki, wymieniłem ją...
Przez pewien czas było ok, ale ...
Niedawno znowu zaczął się problem, zaczęły mnie uwierać- zdjąłem je i wypłukałem je w płynie. (Włożyłem po prostu do tego pojemniczka z płynem i za 15 minut wyjąłem). Wymieniłem go, ponieważ pływało tam trochę zanieczyszczeń. Pomyślałem, że jak soczewki są w takim płynie to kiedy wyjmuje je- cały ten syf zostaje w środku tej soczewki.
Więc zrobiłem tak...
Wziąłem soczewkę na palec, następnie namoczyłem soczewkę od wewnętrznej strony kilkoma kroplami płynu, zaczekałem chwile i założyłem.
Było OK. Ale dzisiaj o 8.00, powtarzając tę czynność dałem chyba za dużo tego płynu, nie wiem... W każdym razie na treningu o godz. 17.00- 18.00 zaczęło uwierać mnie lewe oko. Zrobiło się czerwone, widać było (widać do teraz) czerwone naczyńka w oku. Soczewkę trudno mi było wyjąć, ale kiedy już to zrobiłem była trochę zniekształcona. Nie jestem pewien, ale myślę, że dałem za dużo tego płynu i soczewka "przyssała" się do oka, przez co miałem problemy ze zdjęciem.
W każdym razie- bardzo proszę Was o radę. Nie wiem co robić- czy przestać nosić na jakiś czas, czy zmienić sposób zakładania/higieny soczewek... Nie wiem, z niecierpliwością czekam na Wasze wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Problem z uwieraniem.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2012, 02:15:34 pm »
Może być kilka powodów.

Być może soczewki są źle dobrane. Być może masz uczulenie na któryś ze składników zawartych w płynie do pielęgnacji soczewek. Może soczewka w jakiś sposób się uszkodziła.

Może też była wysuszona - "przyssanie się" soczewki do oka, które opisujesz, jest zazwyczaj wynikiem nie nadmiernej ilości płynu, ale tego, że soczewka jest wysuszona. Spróbuj zostawić soczewkę na noc w płynie i założyć ją następnego dnia. Dobrym pomysłem jest zakropienie oczu specjalnymi kroplami do oczu, np. http://www.szkla.com/253_blink-intensiv ... owosc.html
oraz zakrapianie od czasu do czasu oczu w soczewkach.
http://www.szkla.com/139_eyeye-hydracla ... 15-ml.html

Jeśli następnego dnia sytuacja się powtórzy, będzie to oznaczać, ze nalezy wymienic soczewkę.

Emm.

• Newbie
  • *
Re: Problem z uwieraniem.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 07:49:37 pm »
Ok, dziękuję za radę, uspokoiło mnie to. Już myślałem, że nie będę mógł nosić soczewek. :)

Hmm.. Byłem na kontroli 28.01, powiedziałem pani doktor, że bolały mnie oczy, a ona powiedziała, że to normalne...
A jak dzieje się coś więcej to przychodzić podczas uwierania.
A co do soczewek to nie wiem. Dostałem pierwsze za darmo i od razu kupiłem dwa opakowania marki iWear. A pani doktor, kiedy dowiedziała się, że wyrzuciłem jedną dała mi parę soczewek "Confliction A".
Noszę te "iWear XR Supreme" od pięciu dni i jestem z nich bardzo zadowolony.
Zdaje mi się , że pierwszymi soczewkami były te "Confliction A", skoro dali mi je za darmo to widocznie są gorszej jakośći.