Autor Wątek: zamglone widzenie  (Przeczytany 4050 razy)

patrycja92

• Newbie
  • *
zamglone widzenie
« dnia: Grudzień 27, 2011, 11:15:07 pm »
Witam, postaram się po krótce opisac mój problem. Mianowicie:
Od podstawówki noszę okulary. Pół roku temu postanowiłam, że chcę nosic soczewki. Udałam się do vision express w celu ich dobrania. Okulistka na lewe oko dobrała mi zwykłą soczewkę sferyczną, natomiast na prawe - toryczną z cylindrem -0.75 oś 170 (dodam, że w okularach mam cylinder na obu szkłach, jednak w lewym jest on tak niewielki, że do soczewek się podobno nie daje). Dostałam soczewki miesięczne iWear. Z prawym okiem (soczewka toryczna) było wszystko w porządku. Natomiast lewe oko cały czas zachodziło mi mgłą, mrugnięcie pomagało tylko na ułamek sekundy, strasznie mnie to męczyło, ponadto po dłuższym noszeniu pobolewała mnie okolica lewego oka i lewa strona głowy. Wróciłam do okulistki z tym problemem, ona zbadała mi oczy z założonymi soczewkami i powiedziała, że wszystko wygląda ok, jednak przepisała mi krople a nastepnie zmieniła mi soczewki na jednodniowe (również iWear-y). Problem nie minął. Dostałam soczewki Acuvue Oasys - było jeszcze gorzej. Poszłam do prywatnego okulisty - dobrał mi jakieś inne J&J (nie pamiętam dokładnie jakie) - problem również nie zniknął. Wybrałam się do kolejnego specjalisty - dostałam B&L Softlens - to samo. A wszyscy lekarze powtarzali, że wszystko jest ok z tymi soczewkami na moich oczach. I nie wiem w czym może byc problem, że soczewka toryczna jest super, a ta zwykła zachodzi mglą. Zauważyłam, że soczewki toryczne ZAWSZE maja większą krzywiznę i średnicę niż zwykłe sferyczne, więc może w tym jest problem... Ale w sferycznych tego nie można zmienic. Pozatym w torycznych jest jeszcze ten parametr osi a w sferycznych nie ma. Już nie wiem o co może chodzic. Nabiegałam się za tymi soczewkami równo i już jestem załamana. Może ktoś miał podobny problem albo wie czego to może byc wina? Moze moje lewe oko po prostu nie akceptuje soczewek? Prosze o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: zamglone widzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2012, 03:02:15 pm »
Źródła problemu mogą być następujące:

a) niewłaściwy rozmiar soczewki czyli promień krzywizny lub średnica,

b) niewłaściwie dobrana moc soczewki kontaktowej.
Jeżeli występuje brak akceptacji materiału, z którego zbudowana jest soczewka, to niemal zawsze dotyczy obu oczu jednocześnie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »