Autor Wątek: Problem po roku korzystania z soczewek  (Przeczytany 3044 razy)

pawson91

• Newbie
  • *
Problem po roku korzystania z soczewek
« dnia: Kwiecień 11, 2012, 06:28:36 pm »
Witam
Tak jak napisałem w temacie soczewski nosze od roku. Mniej wiecej po roku noszenia soczewek ACUVUE Johnos Johnson gdy założyłem ostatnią pare soczewek pojawił sie u mnie pewien dyskomfort, a mianowicie bolały mnie oczy, miałem je bardzo przekrwione już po 3h i tak nie ładne lekko żołte gałki oczne. Po jakimś czasie wyrzuciłem tą ostatnią pare, gdy po jakiejś ponad miesiecznej przerwie zamówiłem identyczne soczewki- teraz minął prawie tydzień od otwarcia pierwszej pary soczewek, tez odczuwał duże zmecznie oczu gdy je nosze, nie jest to oczywiscie tak intensywne jak wczesniej, ale też na pewno nie jest to komfortowe. W ciagu ostatnich 4 dni zakładałem je 3 razy i nie czułem się dobrze. Teraz jest 5 dzień , właśnie mam je na moich oczkach i też nie czuje sie tak dobrze jak kilka miesiecy temu. Może wiecie czym to jest spowodowane i jak można temu zaradzić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Katarzyna Szkla

• Newbie
  • *
Re: Problem po roku korzystania z soczewek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2012, 11:00:07 am »
Sprawę może rostrzygnąć tylko specjalista po wnikliwej obserwacji przedniego odcinka gałek ocznych w lampie szczelinowej. Zdecydowanie odradzam dalsze testowanie soczewek, z których użytkowaniem wiąże się dyskomfort. Po znalezieniu przyczyny specjalista z pewnością określi dalszy tok postępowania. Jeżeli soczewki sprawowały się przez okres roku bez zarzutu, to prawdopodobnie oczy kwalifikują się do solidengo przebadania. Pozdrawiam.

pawson91

• Newbie
  • *
Re: Problem po roku korzystania z soczewek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2012, 01:02:01 pm »
Dziekuje, bede musiał sie wybrać do okulisty jak najszybciej