Autor Wątek: Pierwsze soczewki i nieostre widzenie  (Przeczytany 2877 razy)

Turtle

• Newbie
  • *
Pierwsze soczewki i nieostre widzenie
« dnia: Lipiec 14, 2012, 12:42:54 pm »
Witam,
Niedawno zakupiłam moje pierwsze soczewki kontaktowe. Okulistka, która badała mi wzrok przepisała mi konkretny rodzaj soczewek, a mianowicie J&J Acuvue Advance. Na jednym i drugim oku mam moc soczewek -0,50 i promień krzywizny 8,3. Soczewki są słabsze od okularów, w których szkła mają moc -0,75. I teraz moje pytanie: czy to normalne, że jak noszę soczewki to obraz mi tak jakby zachodzi mgłą? Albo jak długo nie mrugam to dzieje się to samo.
Same soczewki nosi mi się komfortowo, w ogóle ich nie czuję. Tylko denerwuje mnie to, że nieostro widzę. Nawet z bliska mam wrażenie, że widzę trochę gorzej niż w okularach.
Czy oko przez jakiś czas będzie się przyzwyczajać i później nie będzie mi przeszkadzać ta mgła, czy to może wina źle dobranych soczewek?

Podkreślę jeszcze że będąc w salonie okulistka założyła mi próbne soczewki i za pomocą tych specjalistycznych urządzeń sprawdziła czy na pewno dobrze leżą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

twix04

• Newbie
  • *
Re: Pierwsze soczewki i nieostre widzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2012, 02:37:15 pm »
Według mnie powinnaś mieć soczewki z taką samą mocą jak w okularach. Idz do tej okulistki i powedz jej że zle widzisz. Wtedy na pewno coś zrobi. A tak a propos: masz taką małą wadę i potrzebujesz soczewek? ja przy -1 całkiem sobie radziłam.

Turtle

• Newbie
  • *
Re: Pierwsze soczewki i nieostre widzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2012, 05:55:50 pm »
Generalnie poradziłabym sobie i bez soczewek ale lubię wszystko dobrze widzieć, zwłaszcza jak mam prowadzić samochód  :wink:

Niedawno zamówiłam soczewki o większej mocy i jest ok, chociaż jak założę okulary to znowu widzę wyraźniej niż w soczewkach. Dziwne, ale może taka uroda soczewek  :wink: