Autor Wątek: typy soczewek przy różnej wadzie!! PILNE  (Przeczytany 8955 razy)

Maluda

• Newbie
  • *
typy soczewek przy różnej wadzie!! PILNE
« dnia: Kwiecień 08, 2008, 10:58:52 am »
Witam,
Mam problem. dopiero niedawno zdecydowałam się na soczewki. poszłam do salonu i założyli mi J&J Acuvue Oasys, na oba oczy - 3,25. okulary miałam OP -3,5, OL - 3,75 cylinder -1,0 oś 160. okulista powiedział, że prawdopodobnie przyzwyczaję się do tych soczewek i nie będę musiała mieć tych torycznych. no i zasadniczo widzę dobrze tylko czasem wieczorem jak mam zmęczony wzrok to widzę lekko niewyraźnie.
chciałam sobie teraz zamówić toryczne Acuvue Advance for Astigmatism J&J na to jedno oko, a na drugie te Oasys bo jestem z nich bardzo zadowolona. ale optyk mi powiedział, że jak chcę to toryczne to na to drugie oko też powinnam mieć te Advance, a one są mniej nawilżone i podejrzewam mogę je gorzej tolerować. szkoda mi wydać tyle pieniędzy żeby się potem męczyć z soczewkami, które mi się gorzej do oka przystosują.
Dlatego chciałam się dowiedzieć czy rzeczywiście jak na to jedno oko jest Advance for Astigmatism to czy na to drugie też powinno takie być.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo jestem lekko skołowana już:/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Maluda »

Ola80

• Newbie
  • *
Oasys for astigmatism
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2008, 11:15:21 pm »
Lekarz chyba źle radzi. Mozesz nosic na kazde oko inna soczewkę. Już przy cylindrze 0.75 należy taką wadę korygować a jeżeli nie cylindrem to ekwiwalent sferyczny (nieco mocniejsze soczewki w mocy sferycznej niż to wynika z parametru sferycznego). Wartość tą powinien określić specjalista (często lepiej to zrobi optometrysta niż lekarz).
Do tego od niedawna są dostępne soczewki Oasys for astigmatism. Polecam bo to wysoka przepuszczalność tlenu i dobra stabilizacja na oku.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Ola80 »

red_aga

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2008, 12:10:18 pm »
A jaką największą moc mają soczewki? Czy to prawda, że są tylko do -6 D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez red_aga »

aniula

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2008, 05:38:32 pm »
To zależy jakie soczewki. Roczne są do mocy +/- 20, miesięczne np. do -16.0, jednodniowe np. do -12.0, w plusach są bardziej ograniczone moce.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez aniula »

red_aga

• Newbie
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2008, 09:08:02 am »
Bo ja mam co ok. -7 i okulistka powiedziała mi, że na moją wadę szkła się nie nadają, bo mam zadużo dioprii. Muszę widocznie zmienić okulistę!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez red_aga »