Soczewki kontaktowe > Pierwsze kroki

Jak zakładać i jak ściagać soczewki

(1/9) > >>

semrafin:
Podstawowym problemem dla osób rozpoczynajacych swoja przygodę z soczewkami kontaktowymi jest ich zakładanie oraz ściaganie.

Właśnie z myśla o soczewkowych Nowicjuszach, wraz z firma Alcon (CIBA VISION) - jedna z największych na świecie firm zajmujacych się produkcja soczewek kontaktowych postanowiliśmy nagrać poradnik video:

1. Jak zakładać soczewki kontaktowe (kliknij, aby ogladnać film w serwisie YouTube).
2. Jak ściagać soczewki kontaktowe (kliknij, aby ogladnać film w serwisie YouTube).

janqu:
Witam was jestem tutaj nowy.. Od dzieciństwa nosze okulary i chciałbym się przenieść na soczewki czy są one rzeczywiście bardziej korzystne? mam na myśli wszystkie czynniki. Nie będę ukrywał, że najważniejszy to ekonomiczny

Kinga_Szkla:

--- Cytat: janqu w Styczeń 30, 2015, 09:22:28 am ---Witam was jestem tutaj nowy.. Od dzieciństwa nosze okulary i chciałbym się przenieść na soczewki czy są one rzeczywiście bardziej korzystne? mam na myśli wszystkie czynniki. Nie będę ukrywał, że najważniejszy to ekonomiczny

--- Koniec cytatu ---
Witam serdecznie,
Każda osoba, która chce zamienić okulary na soczewki kontaktowe w pierwszej kolejności powinna udać się do lekarza okulisty. Badanie pod soczewki kontaktowe różni się od badania pod okulary korekcyjne. Ponad to, w zależności od wady wzroku, moce soczewek kontaktowych mogą ulec zmianie. Podczas badania pod soczewki kontaktowe lekarz sprawdzi stan zdrowia oczu, wykona pomiar gałek ocznych, ich powierzchni, dobierze odpowiedni rodzaj soczewek i nauczy Cię jak je pielęgnować. Soczewki kontaktowe powinny być odpowiednio dopasowane do kształtu i wymiaru Twojego oka. Nie bez powodu producenci soczewek kontaktowych produkują soczewki o różnych parametrach takich jak: promień krzywizny i średnicę. Soczewki kontaktowe produkowane są także z różnych materiałów. Przeważnie pacjenci po wykonaniu badania otrzymują próbne soczewki kontaktowe aby dobrać odpowiednie dla siebie.
Czy soczewki kontaktowe są bardziej korzystne? Z punktu widzenia i komfortu soczewki kontaktowe są jak najbardziej na plus. Przede wszystkim w soczewkach kontaktowych masz większe pole widzenia a obraz jest rzeczywisty, nie tak jak w okularach korekcyjnych - pomniejszony lub powiększony. Osoby o dużych wadach wzroku najbardziej odczuwają te różnice. Kolejnymi plusami soczewek kontaktowych są : nie parują, nie spadają z nosa w trakcie wykazywania aktywności, odczucie swobody, wygoda, podwyższona samoocena itp.  Jeżeli Twoje soczewki zostaną prawidłowo dobrane a Ty nauczysz się odpowiednio z nich korzystać, przestrzegać zasad higieny i nie sprawi Ci to problemu to zobaczysz w nich same pozytywy.
Korzyści ekonomiczne soczewek kontaktowych można mierzyć po ich doborze przez lekarza. Ceny soczewek kontaktowych są bardzo zróżnicowane i zależą od długości użytkowania, wady wzroku, materiału, wielkości, sklepu itd.
Wystarczy zobaczyć http://www.szkla.com/.

basicz:
A jak z płynem? jak często powinno się go stosować? Swędzi mnie od jakiegoś czasu coraz bardziej oko i nie wiem czy za dużo daje(min. 5 razy dziennie)

Kinga_Szkla:
Witam serdecznie,
O jaki płyn chodzi? Krople do oczu czy płyn do czyszczenia soczewek?
Krople do oczu należy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza.

pozdrawiam Kinga

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej