Soczewki kontaktowe > Pierwsze kroki

Ziołolecznictwo dla oczu

(1/5) > >>

krokusik01:
Wszyscy mamy kłopoty ze wzrokiem i usiłujemy załatać je z pomocą soczewek lub okularów. Wszystko pięknie, ale to tylko "leczenie objawowe", a nie docieranie do sedna problemu. Oczywiście wady nie da się od tak cofnąć, ale można za to zapobiegać powiększaniu się jej i pogarszaniu wzroku. Poza oczywistą profilaktyką - typu ostrożne i z odległości korzystanie z komputera czy telewizora, higiena oka, nie przemęczanie go - robicie coś innego?

Ja mam już sporą wadę, chociaż nie największą (-4 w każdym oku i astygmatyzm). Obawiam się, że oślepnę zanim urodzą mi się dzieci, a przykro byłoby ich nie zobaczyć :). W związku z tym zastanawiam się nad tym, czy możemy jakoś pomóc naszym ślepiom i zapobiec pogarszaniu się ich stanu. Słyszałem, że borówki amerykańskie są na to bardzo dobre. Czy jakieś preparaty ziołowe również? Ja dla zdrowia biorę tabletki Laborafmu i jestem zadowolony, ale one mają działanie ogólne. Czy możecie polecić coś dla wzroku?

Agnieszka Płoskonka:
Witam serdecznie,

bardzo ważna dla naszego wzroku jest też odpowiednia dieta, szczególnie bogata w produkty zawierające witaminy A, C i E, kwasy omega-3 i luteinę.

pozdrawiam Agnieszka

Pablos95:
slyszalem ze dieta bardzo zdrowa dla oczy sklada sie z owocow morza, zgodzicie sie z tym?

Agnieszka Płoskonka:
Witam serdecznie,

jak najbardziej się z tym zgadzam :) owoce morza i ryby są bogate w kwasy omega-3, które sprawiają, że nasze oczy są w mniejszym stopniu narażone na zwyrodnienie plamki żółtej. Są też dobrym źródłem wysokowartościowego białka, witamin: PP, B12, oraz jodu, wapnia, selenu i fluoru. Zawierają także niewielkie ilości żelaza, cynku i magnezu. Spożywanie ich wyjdzie nam tylko na zdrowie.

pozdrawiam: Agnieszka

zamojad1:
dieta plus cwiczenia na wzrok - mozesz poszukac, byla do tego specjalna ksiazka ,ale nie pamietam tytulu, moze ktos podpowie na forum :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej