Soczewki kontaktowe > Pierwsze kroki

Jakie soczewki

(1/2) > >>

erixonek:
Byłem dzisiaj u lekarza i dostałem 'receptę', podkreslilem ze mam zamiar nosic soczewki. Na stronach internetowych przy ich zakupie trzeba podac krzywizne, wydaje mi sie ze nie dostalem takiego parametru na mojej kartce, mam tylko to:
oko prawe -1 cylinder -0.25 oś 140*
oko lewe -1 cylinder -0.5 oś 60*           podpisane obok "okulary"


i niżej cylinder oko prawe -1,25 i lewe też -1,25 i podpisane soczewki.

To wystarczy do kupna soczewek? Bede wdziecnzy za pomoc

Agnieszka Płoskonka:
Witam serdecznie,

niestety sama moc soczewek kontaktowych nie wystarczy. Konieczne jest określenie innych parametrów (promień krzywizny BC i średnica DIA) dopasowanych do Pana oczu. Wykonując badanie pod kątem doboru soczewek tak naprawdę powinien mieć Pan założone soczewki próbne, których ułożenie na oku ocenia lekarz/specjalista, i jeżeli są prawidłowo dopasowane to informuje o zalecanych parametrach. Jeżeli do tej pory nie nosił Pan soczewek to lekarz/specjalista powinien także nauczyć je zakładać i zdejmować oraz poinformować o podstawowych zasadach ich użytkowania i pielęgnacji.

pozdrawiam: Agnieszka

Pauli99:
Czy można nosić soczewki kolorowe przy każdej wadzie? Zastanawiam się nad tym od dawna, ale usłyszałam plotkę, że nie mozna.

Agnieszka Płoskonka:
Witam serdecznie,

kolorowe soczewki kontaktowe mogą korygować takie wady wzroku jak krótkowzroczność i nadwzroczność w zakresie od -9,0 do +6,0 Dioptrii. Tak jak każde soczewki kontaktowe wymagają dopasowania przez specjalistę.
Pod poniższym linkiem znajdują się wszystkie kolorowe soczewki kontaktowe jakie są dostępne na naszej stronie szkla.com:
https://www.szkla.com/soczewki-kontaktowe-kolorowe.html

Pozdrawiam: Agnieszka

martta498:
No dokładnie, jak na moje to takie kolorowe soczewki są dziwne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej