Soczewki kontaktowe > Pierwsze kroki

Soczewki, a jazda samochodem

(1/2) > >>

Mateks:
Jestem ciekawy czy widzicie jakąś różnicę w dłuższej jeździe samochodem mając założone soczewki lub okulary. Zauważyłem, że po paru godzinach mimo wszystko pieką mnie oczy, a bezpieczeństwo czy to jeśli chodzi o samochód (można zobaczyć ciekawe rzeczy czy jeśli chodzi o naszą kondycję jest najważniejsze. Czy robi tutaj na forum ktoś często dłuższe trasy w soczewkach? (mam na myśli co najmniej 3-5h jazdy co dzień)

agnieszkamilewska:
Dla mnie nie ma żadnej różnicy, zarówno w okularach czy soczewkach tak samo mi się jeździ.

Agnieszka Płoskonka:
Witam serdecznie,

jakość widzenia zazwyczaj jest lepsza w soczewkach kontaktowych m.in. dlatego, że nie ograniczają one pola widzenia. Pieczenie oczu po kilkugodzinnym noszeniu soczewek może świadczyć o tendencji do wysychania oczu. Warto zastosować krople nawilżające, które powinny łagodzić takie objawy. Jeżeli nie pomogą, należy skonsultować się z okulistą.

Pozdrawiam: Agnieszka

Ania22:
Mnie bolą oczy jak jeżdżę w okularach, a jak w soczewkach to już nie.  ;)

mikka:
Pewnie jest to indywidualna sprawa (każdy ma inaczej), ale ja nie potrafię się w okularach poruszać - ani pieszo ani samochodem. Jedynie w domu, gdy muszę to je zakładam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej